دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   روند افزایشی قیمت طلا در بازارهای جهانی
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۵

روند افزایشی قیمت طلا در بازارهای جهانی

تنش های میان آمریکا و کره شمالی کاهش قیمت طلا را در روز چهارشنبه در بازارهای جهانی متوقف کرد و روند افزایشی در پیش گرفت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۲۶۴.۵۰ دلار رسید.

در بازار نیویورک ،هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۶ درصد رشد کرد و در ۱۲۷۰.۴۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۲.۱۰ دلار یا ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۲۶۲.۶۰ دلار بسته شده بود.

دلار آمریکا تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت صعود کرد و پس از اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره کره شمالی به سرعت روند رشد این ارز معکوس شد. انتظار می‌رود تحولات مربوط به کره شمالی اندکی از قیمت طلا حمایت کند، اما به اندازه‌ای نخواهد بود که قیمت‌ها از سطح کنونی افزایش قابل توجهی پیدا کند.

به نقل از رویترز، بازارهای سهام آسیا و امریکا در پی تشدید تنش‌های ژئوپلتیکی عقب‌نشینی کردند در حالی که اوراق خزانه آمریکا، طلا و ین ژاپن در اوایل معاملات آسیایی چهارشنبه افزایش پیدا کردند.

ریسک‌های ژئوپلتیکی می‌تواند تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن را افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد رشد کرد و به ۱۶.۴۸ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و ۹۷۳.۴۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۸۹۵.۳۰ دلار رسید.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب