یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   رکس تیلرسون ضیافت افطار ماه رمضان را لغو کرد
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۴

رکس تیلرسون ضیافت افطار ماه رمضان را لغو کرد

دو مقام آمریکایی می‌گویند رکس تیلرسون، با درخواست میزبانی مراسمی برای گرامی‌داشت ماه مبارک رمضان مخالفت کرده است.

به نقل از العالم  از سال ۱۹۹۹، وزرای خارجه جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا همواره یک ضیافت افطار یا مراسم عیدفطر برای گرامی‌داشت ماه رمضان برگزار کرده‌اند.

مقام‌های مورد استناد رویترز که خواسته‌اند نامشان فاش نشود می‌گویند تیلرسون درخواست «اداره مذهب و امور جهانی» برای برگزاری مراسم عید فطر را رد کرده است.

این اداره پیشنهاد برگزاری چنین مراسمی را در یادداشتی به تاریخ ۶ آوریل که به رویت رویترز رسیده به وزیر خارجه آمریکا داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری بارها اظهارات تندی علیه مسلمان‌ها ابراز کرد. وی  به فاصله پس از ورود به کاخ سفید یک دستور اجرایی برای منع ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا امضا کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا،بنابر اعلام روابط عمومی بانک ملی ایران، اموال و املاک مازاد بانک ها برای مدتها به یکی از بزرگترین چالش ها در این عرصه تبدیل شده بود؛ اموالی که یا به دلیل وثیقه قرار گرفتن هنگام پرداخت...
 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...

مطالب مرتبط با برچسب