یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   رکس تیلرسون ضیافت افطار ماه رمضان را لغو کرد
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۴

رکس تیلرسون ضیافت افطار ماه رمضان را لغو کرد

دو مقام آمریکایی می‌گویند رکس تیلرسون، با درخواست میزبانی مراسمی برای گرامی‌داشت ماه مبارک رمضان مخالفت کرده است.

به نقل از العالم  از سال ۱۹۹۹، وزرای خارجه جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا همواره یک ضیافت افطار یا مراسم عیدفطر برای گرامی‌داشت ماه رمضان برگزار کرده‌اند.

مقام‌های مورد استناد رویترز که خواسته‌اند نامشان فاش نشود می‌گویند تیلرسون درخواست «اداره مذهب و امور جهانی» برای برگزاری مراسم عید فطر را رد کرده است.

این اداره پیشنهاد برگزاری چنین مراسمی را در یادداشتی به تاریخ ۶ آوریل که به رویت رویترز رسیده به وزیر خارجه آمریکا داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری بارها اظهارات تندی علیه مسلمان‌ها ابراز کرد. وی  به فاصله پس از ورود به کاخ سفید یک دستور اجرایی برای منع ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا امضا کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...
اقدام ایلان ماسک در فروش سهام خود در شرکت تسلا باعث ثبت بدترین عملکرد هفتگی سهام این شرکت در ۲۰ ماه اخیر شد. به گزارش سی ان بی سی، در هفته ای که گذشت ارزش سهام تسلا ۱۵.۴ درصد کاهش یافت...

مطالب مرتبط با برچسب