شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   رکورد جدید بدهی دولت ایتالیا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۳

بانک مرکزی ایتالیا اعلام کرد

رکورد جدید بدهی دولت ایتالیا

بانک مرکزی ایتالیا اعلام کرد که بدهی دولتی این کشور در ماه مارس با رسیدن به ۲.۲۶۰۳ تریلیون دلار یک رکورد جدید در تاریخ این کشور ثبت کرد.

به نقل پایگاه خبری آنسا، بانک مرکزی ایتالیا اعلام کرد که بدهی دولت این کشور در ماه مارس با رسیدن به ۲.۲۶۰۳ تریلیون یورو معادل ۲ تریلیون و ۴۸۰۰ میلیارد دلار به یک رکورد جدیدی رسید.  

 بدهی دولت ایتالیا در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی فوریه، ۲۰.۱ میلیارد یورو افزایش نشان می دهد.  

 رکورد قبلی بدهی دولت ایتالیا به ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی با رقم ۲.۲۵۲۲ تریلیون یورو باز می‌گردد که بیشترین میزان بدهی در تاریخ این کشور ثبت شد.

در همین حال در اواخر ماه گذشته میلادی رتبه اعتباری ایتالیا توسط کارشناسان موسسه تحقیقاتی «فیچ» با کاهش درجه روبرو شد که علت اصلی آن به رشد اقتصادی ضعیف این کشور باز می‌گردد.

روند نزولی رشد اقتصادی ایتالیا موجب افزایش بدهی های عمومی دولت این کشور شده و رویارویی ایتالیا با یک بحران  اقتصادی در آینده ای نزدیک را بیش از بیش تقویت کرده است.

البته موسسه «فیچ»  به این نکته اشاره کرده که ایتالیا برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود ناکام مانده و این موضوع موجب افزایش نسبت رشد بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور شده است؛ ضمن اینکه بانکداری ضعیف این کشور هم به روند افزایش ریسک های اقتصادی و فاینانس های عمومی انجامیده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

عبداله مهاجر دارابی در نشست هیأت تجاری جمهوری ایتالیا با مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بنگاه ها و فعالان اقتصادی مازندران با بیان ایکه ایتالیا چهارمین کشور تأمین کننده کالاهای وارداتی به ایران و دومین خریدار غیرنفتی کالای ایران...
دریافت کننده تیم مای والیبال ایران, محمد جواد معنوی نژاد در آستانه عقد قرارداد رسمی با ورونا قرار دارد. به نقل از ایسنا، محمد جواد معنوی نژاد پس از درخشش خیره کننده در لیگ جهانی ۲۰۱۷ مورد توجه چند باشگاه اروپایی...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها