پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   «ریسک بالای سرمایه گذاری» مانعی بر سر راه اشتغال زایی در کشور
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۴

«ریسک بالای سرمایه گذاری» مانعی بر سر راه اشتغال زایی در کشور

نماینده بویر احمد و دنا اقتصاد ایران را دارای ضعف‌های بسیار دانست و گفت: یکی از مشکلاتی که اشتغال کشورمان را مورد تهدید قرار داده، ریسک بالای سرمایه گذاری بوده و موانعی که بر سر راه تولید وجود دارد، باعث شده تا مردم سرمایه‌هایشان را در بانکها سپرده گذاری کنند و رغبتی به سرمایه گذاری در امور اشتغالزایی نداشته باشند. نتیجه آن شده که میزان بیکاری کنترل نشده و امروز تمام مشکلات را بر دوش وزارت کار و علی ربیعی وزیر کار می گذارند که درست نیست.

غلام محمد زارعی با اشاره به بحران تعاونی‌های اعتباری گفت: اینکه مردم اعتقادی به سرمایه گذاری در صنعت ندارند و به دنبال گرفتن سود بی دردسر هستند، نتیجه‌اش را در تجمع مردمی می‌بینیم که مقابل مجلس و بانک مرکزی تجمع می کنند و شیشه های این مراکز اعتباری را می شکنند. آیا این هم مشکل عملکرد وزارت کار است؟

وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که ساختار سرمایه گذاری اصلاح نشود، وضعیت صنعت و اشتغال کشور به همین صورت است گفت: آنهایی که وزارت کار را مسوول می‌دانند بهتر است با دقت بیشتری بررسی کنند و از سیاسی کاری دست بردارند. این افراد مغرضانه به وزارت کار نگاه می کنند و سعی دارند هر مشکلی را به دستگاه خاصی نسبت بدهند تا دولت را زیر سوال ببرند.

همچنین، زارعی با اشاره به برنامه سند چشم انداز ۲۰ ساله، برنامه ۵ ساله توسعه و بودجه سالانه گفت: در کدامیک از این اسناد بالا دستی وزارت کار متولی اشتغالزایی شناخته شده است؟ بهتر است آنهایی که به بهانه اشتغالزایی و بیکاری سعی در تخریب وزارت کار دارند، کمی با دقت بیشتر بررسی کنند تا متوجه شوند که وزارت کار متولی نیست و بهتر است برای تسویه حساب با وزارت کار، ابزارهای دیگری را مورد استفاده قرار دهند.

پایان خبر – ش الف

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
مدیر کل بازرسی گلستان گفت: در بازرسی های انجام شده طی یکسال گذشته ۲۳۸ مورد تخلف اداری شناسایی و معرفی شده است. به نقل از خبرگزاری مهر ، محمد تقی مشهدی عصر چهارشنبه درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها