پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   ساخت ترمینال فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل احتمال بازگشت تحریم های آمریکا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۱۲

لغو شد:

ساخت ترمینال فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل احتمال بازگشت تحریم های آمریکا

شرکت ساختمانی فرانسوی بویگوئس اعلام کرد: تفاهم نامه ای که این شرکت با شرکت شهر فرودگاه امام خمینی (ره) برای ساخت ترمینال جدید امضا کرده بود، فاقد ارزش است.

به نقل از رویترز، سخنگوی شرکت ساختمانی فرانسوی بویگوئس از لغو تفاهم‌نامه‌ای که کمتر از دو سال قبل (ژانویه ۲۰۱۶ ـ دی ماه ۹۴۴) این شرکت با شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای ساخت ترمینال جدید امضا کرده بود، خبر داد.

به نقل از مهر این مقام مسئول در شرکت ساختمانی بویگوئس در خصوص علت لغو این تفاهم نامه گفت: در طول ماه های گذشته این شرکت برای دریافت تسهیلات از بانک های بین المللی مختلف اقدام و حتی در مواردی مبارزه کرد. اما متأسفانه بانک های خارجی به دلیل ترس از احتمال بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران و درنتیجه جریمه شدن از سوی آمریکا، از مشارکت در این پروژه سرباز می‌زدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امضای یادداشت تفاهم، باطل و بی ارزش است، اظهار کرد: البته ما هنوز در حال رایزنی با مقامات ایران برای به جریان انداختن مجدد این تفاهم نامه هستیم.

سخنگوی بویگوئس با اشاره به تلاش شرکت فرودگاه پاریس برای ورود به این پروژه و اعلام همکاری فرودگاه پاریس با شرکت ساختمانی فرانسوی برای تأمین مالی ساخت ترمینال جدید فرودگاه امام، از احتمال به جریان افتادن مجدد این پروژه خبر داد.

با این حال علی رغم لغو تقاهم نامه همکاری شرکت فرانسوی بویگوئس با شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) شرکت فرانسوی وینسی اعلام کرد: تفاهم نامه این شرکت با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای ساخت ترمینال های جدید فرودگاه های مشهد و اصفهان همچنان به قوت خود باقی است. این تفاهم نامه دی ماه ۹۵ میان این دو شرکت به امضا رسیده بود.

گفتنی است آخوندی وزیر راه و شهرسازی در روزهای پایانی اسفند سال ۹۴ و در حاشیه بازدید از فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران وعده داده بود که با اتمام ساخت ترمینال سلام این فرودگاه و همچنین ترمینال شماره ۳، سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر می توانند از این فرودگاه تردد کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

به نقل از ایلنا، به گفته این مسئول، پروژه یاد شده شامل ۶ کیلومتر مسیر، ۳۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی وتثبیت بستر با مبلغ قرارداد ۱۹ میلیارد تومان است. وی اضافه کرد: پروژه‌ بعدی که در قالب یک پکیج کامل زیرساختی شهر...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها