سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد
23 بهمن 1395 , ساعت 12:07

سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد

 امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با بیان اینکه سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد ، افزود: به عنوان نخستین گام اساسی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی اولین سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی را در ایام دهه مبارک فجر افتتاح کرده است که به زودی طی فراخوانی از تمامی مراکز تحقیقاتی کشور که در این حوزه فعالیت می‌کنند، دعوت به عضویت خواهد کرد.

وی افزود: با پیوستن تمام مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتگران، پژوهشگران و فناوران کشور به این شبکه می‌توان با توانمندی بیشتری نسبت به پیشبرد گام‌های مهم بعدی در راستای توسعه تحقیقات کاربردی و تجاری سازی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اهتمام ورزید.

حمیدیه با بیان اینکه ضرورت توجه بیشتر به تحقیقات درون‌تنی مدل حیوانی بیش از پیش احساس می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت تحقیقات درون‌تنی در توسعه علوم زیستی به خصوص علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، ضرورت توجه بیشتر به تحقیقات درون‌تنی مدل حیوانی احساس می‌شود و لازم است کشور جهت کاربردی کردن دانش‌های بنیادی و پایه به تدریج از سطح تحقیقات برون‌تنی به سطح تحقیقات درون‌تنی تغییر مسیر داده و تحقیقات مرتبط با علوم و فناوری‌های نوین در حوزه علوم پزشکی را یک گام به کاربرد بالینی نزدیکتر کند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی توسعه مراکز تحقیقاتی عمومی و تخصصی حیوانات آزمایشگاهی، مزارع حیوانی مولد و پرورش دهنده و بیمارستان‌های حیوانی را لازمه دستیابی به این هدف دانست و ادامه داد: نسخه اولیه وب سایت اطلاع‌رسانی و سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در ایام مبارک دهه فجر در دسترس محققان قرار گرفته است.

وی بر تربیت نیروهای کارآزموده و متخصص تاکید کرد و یادآور شد: در این راه باید منابع مالی و مشوق‌های تحقیقاتی برای این حوزه از علم و فناوری تامین شود و در ابتدا لازم است امکانات موجود کشور در دو سطح نرم‌افزاری و سخت‌افزاری رصد شود، نیازهای کشور سنجیده شده و در نهایت اقدامات لازم جهت توسعه زیرساخت‌های کشور در حوزه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی صورت پذیرد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها