شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۷

سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد

 امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با بیان اینکه سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در کشور راه اندازی شد ، افزود: به عنوان نخستین گام اساسی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی اولین سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی را در ایام دهه مبارک فجر افتتاح کرده است که به زودی طی فراخوانی از تمامی مراکز تحقیقاتی کشور که در این حوزه فعالیت می‌کنند، دعوت به عضویت خواهد کرد.

وی افزود: با پیوستن تمام مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتگران، پژوهشگران و فناوران کشور به این شبکه می‌توان با توانمندی بیشتری نسبت به پیشبرد گام‌های مهم بعدی در راستای توسعه تحقیقات کاربردی و تجاری سازی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اهتمام ورزید.

حمیدیه با بیان اینکه ضرورت توجه بیشتر به تحقیقات درون‌تنی مدل حیوانی بیش از پیش احساس می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت تحقیقات درون‌تنی در توسعه علوم زیستی به خصوص علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، ضرورت توجه بیشتر به تحقیقات درون‌تنی مدل حیوانی احساس می‌شود و لازم است کشور جهت کاربردی کردن دانش‌های بنیادی و پایه به تدریج از سطح تحقیقات برون‌تنی به سطح تحقیقات درون‌تنی تغییر مسیر داده و تحقیقات مرتبط با علوم و فناوری‌های نوین در حوزه علوم پزشکی را یک گام به کاربرد بالینی نزدیکتر کند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی توسعه مراکز تحقیقاتی عمومی و تخصصی حیوانات آزمایشگاهی، مزارع حیوانی مولد و پرورش دهنده و بیمارستان‌های حیوانی را لازمه دستیابی به این هدف دانست و ادامه داد: نسخه اولیه وب سایت اطلاع‌رسانی و سامانه ملی شبکه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی در ایام مبارک دهه فجر در دسترس محققان قرار گرفته است.

وی بر تربیت نیروهای کارآزموده و متخصص تاکید کرد و یادآور شد: در این راه باید منابع مالی و مشوق‌های تحقیقاتی برای این حوزه از علم و فناوری تامین شود و در ابتدا لازم است امکانات موجود کشور در دو سطح نرم‌افزاری و سخت‌افزاری رصد شود، نیازهای کشور سنجیده شده و در نهایت اقدامات لازم جهت توسعه زیرساخت‌های کشور در حوزه مدل‌سازی حیوانی و تحقیقات درون‌تنی صورت پذیرد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...
امیر محمدپور گفت،کالاهای قاچاق امحا شده در استان مرکزی شامل انواع مواد غذایی، دخانیات، کالاهای بهداشتی و پزشکی، انواع پوشاک و پارچه بوده است.  کالاهای قاچاقی که مصرف آن برای جامعه ضرر دارد، از سوی نیروی انتظامی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها