یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی, سینما, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   سردبیر ” دنیای تصویر ” سکانس پایانی را نوشت / علی معلم درگذشت
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۵۳

عصر امروز در تهران

سردبیر ” دنیای تصویر ” سکانس پایانی را نوشت / علی معلم درگذشت

علی معلم، تهیه‌کننده،مدیرمسوول و صاحب امتیاز مجله «دنیای تصویر» عصر امروز به علت ایست قلبی در تهران از دنیا رفت.

علی معلم
 سایت دنیای تصویر چنین نوشت: سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توامان شادی و غم، ولی هرگز  فکر نمی‌کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم. دقایقی قبل، علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان‌گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ی سینما در سن ۵۴ سالگی و در پی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت.
علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. در رشته‌ی سینما تحصیل کرد، در دهه‌ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.زنده یاد معلم که به واسطه تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و …به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود.
فعالیت معلم فقط به عرصه‌ی مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد؛ او ، فیلمهای سینمایی «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» را طی سالهای پیش به جامعه سینمایی کشور عرضه کرد که از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. همچنین، دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر  از عناوین  متعدد او به شمار می‌رفت.
اگرچه، هنوز نتوانسته‌ایم این خبر تلخ  و نا بهنگام را باور کنیم، اما در برابر تقدیر حق، تسلیم باید بود. فرصت پرس، درگذشت این همکار پیشکسوت، تهیه کننده سینما و کارشناس آگاه فرهنگی را به خانواده‌ محترم ایشان و اهالی فرهیخته فرهنگ و هنر ایران عزیز، تسلیت می‌گوید.
به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , سینما  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

هادی نباتی‌نژاد مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه گفت : شرکت فولاد مبارکه قصد دارد در یک اقدام چندمرحله‌ای تأمین‌کنندگان و پیمانکاران سراسر کشور که امکان همکاری با این شرکت را دارند از طریق خوداظهاری شناسایی و از توانمندی‌های آنان...
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروش ۲۶ ملک مازاد دستگاه‌های دولتی این استان برای جبران کسری بودجه به روش مزایده برنامه ریزی شده است. غضنفر  افزود: دستگاه‌های اجرایی موظفند بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و...

مطالب مرتبط با برچسب