یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی, سینما, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   سردبیر ” دنیای تصویر ” سکانس پایانی را نوشت / علی معلم درگذشت
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۵۳

عصر امروز در تهران

سردبیر ” دنیای تصویر ” سکانس پایانی را نوشت / علی معلم درگذشت

علی معلم، تهیه‌کننده،مدیرمسوول و صاحب امتیاز مجله «دنیای تصویر» عصر امروز به علت ایست قلبی در تهران از دنیا رفت.

علی معلم
 سایت دنیای تصویر چنین نوشت: سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توامان شادی و غم، ولی هرگز  فکر نمی‌کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم. دقایقی قبل، علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان‌گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ی سینما در سن ۵۴ سالگی و در پی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت.
علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. در رشته‌ی سینما تحصیل کرد، در دهه‌ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.زنده یاد معلم که به واسطه تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و …به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود.
فعالیت معلم فقط به عرصه‌ی مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد؛ او ، فیلمهای سینمایی «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» را طی سالهای پیش به جامعه سینمایی کشور عرضه کرد که از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. همچنین، دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر  از عناوین  متعدد او به شمار می‌رفت.
اگرچه، هنوز نتوانسته‌ایم این خبر تلخ  و نا بهنگام را باور کنیم، اما در برابر تقدیر حق، تسلیم باید بود. فرصت پرس، درگذشت این همکار پیشکسوت، تهیه کننده سینما و کارشناس آگاه فرهنگی را به خانواده‌ محترم ایشان و اهالی فرهیخته فرهنگ و هنر ایران عزیز، تسلیت می‌گوید.
به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , سینما  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

به نقل از ایرنا،تابلوی زن نشسته در کنار پنجره (Woman sitting by a window) از پابلو پیکاسو، نقاش پرآوازه اسپانیایی،روز پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت) در حراجی کریستیز در نیویورک به مزایده گذاشته شد. این تابلو در پایان یک رقابت ۱۹ دقیقه‌ای بین مشتریان، ۹۰ میلیون دلار چکش...
به نقل از ایسنا،تابلو نقاشی از «واسیلی کاندینسکی» نقاش انتزاعی را در حراجی آثار هنری مدرن و امپرسیونیست روز بیست و نهم ژوئن به مزایده خواهد گذاشت. تابلو نقاشی که به مزایده گذاشته خواهد شد در سال ۱۹۳۷ توسط «کاندینسکی» خلق...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها