جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   خودرو  »   سرمایه‌گذاری خودروساز ژاپنی در استارت آپ های فناوری
28 دی 1395 , ساعت 10:02

سرمایه‌گذاری خودروساز ژاپنی در استارت آپ های فناوری

تویوتا موتور ، خودروساز ژاپنی در ۱۵ استارت آپ فناوری از طریق صندوق ۳۱۰ میلیون دلاری خود که ۱۴ ماه پیش راه اندازی شد، سرمایه گذاری کرده است تا همگام با موج خودروهای متصل و روباتیک حرکت کند.

 توجه غیرمتعارف به شرکتهای فناوری از شرکتهای تاکسی یاب آنلاین تا آنتن‌های ماهواره ای صفحه تخت و روباتهای خانگی، منعکس کننده ضرورت فوری است که آکیو تویودا، مدیرعامل شرکت تویوتا از سرمایه‌گذاری خودروساز ژاپنی در استارت آپ های فناوری خبر داده است که برای همگام ماندن در نوآوری در زمینه رانندگی اتوماتیک و هجوم رقیبان فناوری مانند گوگل احساس می کند.

تویودا در اواخر سال ۲۰۱۵ با شوهی آبه، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری اسپارکس و شرکت سومیتومو میتسویی بانکینگ، یک صندوق راه اندازی کرد. این صندوق به ارزش ۳۰۷ میلیون دلار، ۱۹ سرمایه گذار دارد و به طور متوسط پنج تا ۱۰ میلیون دلار در شرکتهای فناوری مختلف سرمایه گذاری کرده است.

تاکاکی دیمیچی، مدیر دارایی اسپارکس: که بر صندوق مشترک با تویوتا نظارت دارد، نخستین اولویت سرمایه گذاری این صندوق، یافتن شرکتی با برتری فناوری است. کلید واژه، خدمات جدیدی است که با اتصال همه دستگاه‌ها به اینترنت در عصر اینترنت اشیا، ظهور پیدا می کنند.

تویوتا در گذشته به تنهایی در استارت آپهای فناوری سرمایه گذاری کرده که شامل یک سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در شرکت خودروسازی برقی تسلا موتورز بوده است اما این سرمایه گذاریها همیشه مثمرثمر نبوده است.

بخشهایی که صندوق سرمایه گذاری مشترک هدف قرار داده است، متعدد هستند و از سوی دیگر، تویوتا تنها شرکتی نیست که به اهمیت فناوریهای جدید واقف است.

به نقل از فایننشیال تایمز، شماری از خودروسازان از جمله جنرال موتورز و فولکس واگن به خدمات خودرو مانند برنامه های تاکسی یاب آنلاین رو آورده اند. هوندا هم سرگرم مذاکره برای اتحاد یا یک واحد خودروی خودران است که از گوگل جدا شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع خودرو

از نیمه مرداد تاکنون پراید ۱۳.۹ درصد، پژو۴۰۵ حدود ۱۱.۳ درصد، پژوپارس ۲۲ درصد، تیبا هاچ‌بک ۱۵.۲ درصد و ساینا ۱۷.۱ درصد گران شده است. تکان قیمت‌ها در بازار بی‌مشتری خودرو از نیمه مرداد تاکنون شدید بوده؛ تا جایی که اعداد...
قیمت کارخانه محصولات ایران خودرو براساس به روز رسانی در آبان ماه سال جاری اعلام شد. ‌به گزارش خبرگزاری مهر، براساس قیمت گذاری نهایی محصولات کارخانه ایران خودرو در آبان ماه سال جاری بدین شرح از سوی شرکت ایران خودرو اعلام...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها