یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۹

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس

دو واحد صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال توسط وزیر کار افتتاح شد.

در جریان سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به شهرستان جلفا و منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس، کارخانه تولید انواع دستکش‌های بهداشتی و جراحی با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

پیش بینی می‌شود در این واحد تولیدی سالانه ۷۰ میلیون جفت دستکش معاینه و همین تعداد نیز دستکش‌های میتریل و جراحی با کاربری پزشکی تولید شود.
با راه اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شد.

همچنین کارخانه شرکت تعاونی پروفیل یکتا ارس نیز با حضور وزیر امروز در فاز اول راه اندازی و زمینه اشتغالزائی ۳۰ نفر فراهم شد.

پیش بینی می‌شود با اجرای فاز‌های بعدی، زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر در این کارخانه فراهم می‌شود.

حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی ۹۸ میلیارد ریال و سرمایه در گردش آن نیز ۱۵ میلیارد ریال است.

منطقه آزاد ارس به وسعت ۵۱ هزار هکتار در کرانه رودخانه مرزی ارس در چهار بخش منفصل در شهرستان‌های جلفا، خداآفرین و کلیبر و نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشور‌های ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است.

پایان خبر-  س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب