شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل  »   سرمایه‌گذار روس در سیرجان / ضدعفونی محصولات کشاورزی
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۰۵

سرمایه‌گذار روس در سیرجان / ضدعفونی محصولات کشاورزی

رئیس کمیسیون آب وکشاورزی اتاق کرمان در رابطه با پروژه سرمایه‌گذار روس برای سرمایه‌گذاری در سیرجان در رابطه با ضدعفونی موادغذایی، دامی و کشاورزی با استفاده از اشعه، تصریح کرد: باید این طرح در ابعاد مختلف بررسی و برای تصمیم گیری نهایی به منظور اجرای آن، به پرسش هایی مانند میزان تاثیرگذاری آن بر کاهش سم آفلاتوکسین پسته، چگونگی عملیات نگهداری محصول، حجم بسته بندی، دارابودن تاییدیه وزارت بهداشت برای اشعه های مورد استفاده و بررسی حذف باقی مانده سموم از محصول، پاسخ داده شود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان عباد، شریک شرکت تک لئور روسیه، نیز در این نشست موضوع پروژه را ضدعفونی موادغذایی، دامی و کشاورزی با استفاده از اشعه برشمرد و افزود: این روش ماندگاری محصولات را افزایش و میکروب زدایی را انجام می دهد که این مهم در امر صادرات بسیار تاثیرگذار خواهد بود. احمدرضا محمد، با بیان اینکه این روش بیش از ۵۰ سال در دنیا اجرا شده اما هنوز در ایران انجام نشده است، اظهار کرد: این روش بدون روش گرمایی و شیمیایی و با روشی نو به نام کول پاستوریزیشن انجام می شود و شرکت خارجی مذکور مجموعه الکترون‌دهی را در نزدیکی مسکو راه اندازی کرده و در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت تک‌لئور روسیه با بیان اینکه برای راستی‌آزمایی ادعاهای ما می توانید از مجموعه فعالیت های شرکت ما در مسکو دیدن کنید، گفت: ایجاد کارخانه‌ای برای اجرای این پروژه به سوله‌ای با مساحت ۱۵۰۰مترمربع نیاز دارد که درون آن ساختمانی به مساحت بیش از ۵۰۰ مترمربع با مهندسی خاص ساخته خواهد شد که با روش اشعه دهی فعالیت می کند. سرگی بودنیک، با اشاره به اینکه به سردخانه‌ای در نزدیکی این کارخانه نیز نیاز است، بیان کرد: در صورت عدم وجود این سردخانه در محل، می توان آن را در ورودی و خروجی کارخانه نصب کرد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...
امیر محمدپور گفت،کالاهای قاچاق امحا شده در استان مرکزی شامل انواع مواد غذایی، دخانیات، کالاهای بهداشتی و پزشکی، انواع پوشاک و پارچه بوده است.  کالاهای قاچاقی که مصرف آن برای جامعه ضرر دارد، از سوی نیروی انتظامی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها