سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام دقت کنند
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۱

سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام دقت کنند

یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید هر چند که امکان دارد با ورود به ماه رمضان رکودی نسبی بر بورس حاکم شود، اما در حال حاضر هم بورس چندان رمقی ندارد. او معتقد است در فصل مجامع سرمایه گذاران باید با دقت بیشتری نسبت به خرید سهام اقدام کنند.

به نقل از ایسنا، علیرضا قنبر عباسی درباره وضعیت بازار سرمایه در شش ماه آینده، گفت : با برطرف شدن ریسک انتخابات و انتظاری که بازار سرمایه از انتخاب مجدد رئیس دولت یازدهم داشت سیاست های کلان اقتصادی بیشتر مشخص شده است.

وی افزود : با توجه به این شرایط باید ببینیم که آیا دولت جدید می‌تواند روی محرک های اقتصادی بیشتر تمرکز داشته تا به رشد اقتصادی در سطح کلان برسیم که در این صورت بطورحتم این رشد اقتصادی به شرکت‌های بورسی نیز سرایت می کند.

این کارشناس بازار سرمایه به صنایع ارزنده بازار اشاره و اظهار کرد : صنعت بانکداری ما با کاهش نرخ سود سپرده ها و تسویه بدهی دولتی و نیز  بهبود ساختار سرمایه خود روی سهم های بانکی تاثیر گذار خواهد بود. البته توسعه مناسبات بین المللی  نیز روی  سودآوری بانک ها اثر مثبتی را خواهد گذاشت.

وی صنعت آی تی را نیز جزو سهم‌های مورد توجه بازار برشمرد تصریح کرد: سرمایه گذاران بر روی سهم های که همچنان دارای سود نقدی و پتانسیل بیشترند تمرکز کنند و وارد  هیجانات زیاد بازار نشوند. در هر صورت وضعیت بازار به مرور بهتر خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه درباره ماه مبارک رمضان و احتمال رکود کنونی در بازار گفت: در ماه مبارک رمضان یک رکود نسبی در بازار وجود دارد اما بازار آن قدر هم رونقی ندارد که به  رکود کشیده شود.

قنبرعباسی با اشاره به فصل مجامع اظهار کرد : در این فصل  ریسک بسته شدن نماد سهام بیش از گذشته وجود دارد و باید با دقت بیشتری نسبت به خرید سهام اقدام کنیم.

وی این را هم یاد آور شد که خودرویی‌ها با نزدیک شدن به مجامع  تحرکاتی دارند و سهامداران عمده یک افزایش قیمتی را با ایجاد تقاضا  در بازار ایجاد می‌کنند. همچنین  تجربه سالیان گذشته نشان داده که با نزدیکی به مجامع شرکت‌های خودرویی معمولا سهامداران عمده با تحریک تقاضا باعث افزایش قیمت می‌شوند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...
کاظم اولیایی گفت:این وضعیت نه تنها برای استقلال بلکه برای همه باشگاه های فوتبال حرفه ای هم وجود دارد. تا زمانی که اصلاح ساختار مدیریتی اتفاق نیافتد هر روز وضع ما بدتر از دیروز می شود. مگر می شود با...

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر سارا فلاحی گفت:انتخابات حق الناس است و همه کسانی که مسئول حوزه اجرا و نظارت بر انتخابات هستند نسبت به سلامت آن مسئول هستند و مر قانون باید اجرا شود. نمایندگان قانونگذار هستند و باید بر اساس مستندات و...
به نقل از ایرنا،نظر به اینکه پروژه های ایجاد زیرساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور متعدد و مبالغ آنها نیز در عمده موارد بسیار بالاتر از حد نصاب فعلی مندرج در ماده (۸۷) قانون تنظیم بخشی از مقررات...