چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام دقت کنند
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۱

سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام دقت کنند

یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید هر چند که امکان دارد با ورود به ماه رمضان رکودی نسبی بر بورس حاکم شود، اما در حال حاضر هم بورس چندان رمقی ندارد. او معتقد است در فصل مجامع سرمایه گذاران باید با دقت بیشتری نسبت به خرید سهام اقدام کنند.

به نقل از ایسنا، علیرضا قنبر عباسی درباره وضعیت بازار سرمایه در شش ماه آینده، گفت : با برطرف شدن ریسک انتخابات و انتظاری که بازار سرمایه از انتخاب مجدد رئیس دولت یازدهم داشت سیاست های کلان اقتصادی بیشتر مشخص شده است.

وی افزود : با توجه به این شرایط باید ببینیم که آیا دولت جدید می‌تواند روی محرک های اقتصادی بیشتر تمرکز داشته تا به رشد اقتصادی در سطح کلان برسیم که در این صورت بطورحتم این رشد اقتصادی به شرکت‌های بورسی نیز سرایت می کند.

این کارشناس بازار سرمایه به صنایع ارزنده بازار اشاره و اظهار کرد : صنعت بانکداری ما با کاهش نرخ سود سپرده ها و تسویه بدهی دولتی و نیز  بهبود ساختار سرمایه خود روی سهم های بانکی تاثیر گذار خواهد بود. البته توسعه مناسبات بین المللی  نیز روی  سودآوری بانک ها اثر مثبتی را خواهد گذاشت.

وی صنعت آی تی را نیز جزو سهم‌های مورد توجه بازار برشمرد تصریح کرد: سرمایه گذاران بر روی سهم های که همچنان دارای سود نقدی و پتانسیل بیشترند تمرکز کنند و وارد  هیجانات زیاد بازار نشوند. در هر صورت وضعیت بازار به مرور بهتر خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه درباره ماه مبارک رمضان و احتمال رکود کنونی در بازار گفت: در ماه مبارک رمضان یک رکود نسبی در بازار وجود دارد اما بازار آن قدر هم رونقی ندارد که به  رکود کشیده شود.

قنبرعباسی با اشاره به فصل مجامع اظهار کرد : در این فصل  ریسک بسته شدن نماد سهام بیش از گذشته وجود دارد و باید با دقت بیشتری نسبت به خرید سهام اقدام کنیم.

وی این را هم یاد آور شد که خودرویی‌ها با نزدیک شدن به مجامع  تحرکاتی دارند و سهامداران عمده یک افزایش قیمتی را با ایجاد تقاضا  در بازار ایجاد می‌کنند. همچنین  تجربه سالیان گذشته نشان داده که با نزدیکی به مجامع شرکت‌های خودرویی معمولا سهامداران عمده با تحریک تقاضا باعث افزایش قیمت می‌شوند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...
به نقل از ایرنا، مظفر علی شائی روز سه‌شنبه در پاسخ به عدم تحقق جذب اعتبار ۵۰ درصدی سهم مشارکتی خود برای احداث سه زمین چمن ورزشی در شهرستان هلیلان، اظهار داشت: برای تامین اعتبار سهم ۵۰ درصدی، سازمان رایزنی...

مطالب مرتبط با برچسب

انجمن نظارت بر انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور از سامانه‌ای رونمایی کرد که می‌توان از طریق آن مجاز بودن یک کارت برای مشارکت و رأی دادن در انتخابات را استعلام گرفت. این سامانه بر اساس مصوبات شورای...
به نقل از رویترز ; انتخابات ریاست جمهوری نیجریه که قرار بود در روز شنبه برگزار شود، به مدت یک هفته به تعویق افتاد و در تاریخ ۲۳ فوریه (چهار اسفند) برگزار می‌شود. محمود یعقوب، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ملی نیجریه گفت...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها