سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری توتال در صنایع پتروشیمی ایران
۱۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۵

سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری توتال در صنایع پتروشیمی ایران

معاون وزیر نفت به مذاکره با شرکت توتال برای راه اندازی طرح های پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: در صورت توافق نهایی، توتال تا ۲ میلیارد دلار در صنایع پتروشیمی ایران سرمایه گذاری می کند.
در همین پیوند در ادامه امضای قرارداد همکاری با شرکت‌های معتبر در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران در دوران پسابرجام، روز سه شنبه (۱۳ تیرماه) تارنمای وزارت نفت از امضای قرارداد جدیدی با شرکت هیتاچی ژاپن برای تامین کمپرسورها و تاسیسات ذخیره سازی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس خبر داد.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس پیشرفت ساخت این پالایشگاه در قالب سه بخش پالایشگاه، خطوط لوله انتقال گاز و خوراک و مخازن ذخیره سازی در ماهشهر را نزدیک به ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: با هدف تکمیل و شتاب بخشی به روند ساخت این پالایشگاه، سه قرارداد اصلی در بخش تاسیسات و مخازن ذخیره سازی در ماهشهر امضا شده است.

اکنون ظرفیت تولید سالیانه محصولات پتروشیمی کشور ۶۲ میلیون تن است که تا پایان امسال با بهره برداری از ۶ طرح جدید به ۷۲ میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به ۱۷ میلیارد دلار افزایش می یابد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب