یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   سفر امیر کویت به عربستان برای میانجیگری
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۶

سفر امیر کویت به عربستان برای میانجیگری

منابع خبری قطری اعلام کردند که امیر کویت به منظور میانجیگری در رابطه با تنش بین دوحه و برخی کشورهای عربی، روز سه شنبه راهی عربستان خواهد شد.

به نقل از مهر، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز سه شنبه (امروز) در راستای میانجیگری برای حل اختلافات بین دوحه و برخی کشورهای عربی عازم عربستان خواهد شد.

بر اساس اعلام الجزیره، امیر کویت با هدف ادامه تلاش ها برای پایان دادن به بحران قطع روابط بین قطر و کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر عصر سه شنبه وارد شهر «جده» خواهد شد.

امیر کویت شامگاه دوشنبه نیز در تماس تلفنی با همتای قطری خود، «تمیم بن حمد آل ثانی» را به آرام سازی اوضاع، عدم اتخاذ هرگونه اقداماتی که به افزایش تنش منجر می شود و نیز فرصت دادن به تلاش هایی که در راستای کاهش تنش بین دوحه و برخی کشورهای عربی صورت می گیرد فرا خواند.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه قطر در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد که سخنرانی «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور که قرار بود شامگاه دوشنبه انجام شود به منظور فرصت دادن به تلاش های امیر کویت برای کاهش تنش بین دوحه و کشورهای عربی به تعویق افتاده است.

گفتنی است که کشورهای مصر، عربستان، امارات و بحرین صبح دوشنبه روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

این کشورها دوحه را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و برهم زدن ثبات در منطقه متهم کردند. دولت مستعفی یمن، لیبی و مجمع الجزایر مالدیو نیز در اقدامی مشابه روابط خود را با قطر قطع کردند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

دبیرکل اتحادیه عرب تأکید کرد که این سازمان از اقدامات امیرکویت برای حل بحران بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با قطر حمایت می کند و او را نماینده همه کشورهای عربی در این زمینه میداند. به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،...
امیر کویت به منظور میانجیگری بین عربستان و قطر وارد عربستان شد. به نقل از مهر، شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت به منظور میانجیگری بین عربستان و قطر وارد عربستان شد. امیر کویت شامگاه دوشنبه نیز در تماس تلفنی با همتای...