یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سقف انتشار اوراق مالی اسلامی برای شهرداری‌ها
۱ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۴۵

سقف انتشار اوراق مالی اسلامی برای شهرداری‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه، ۲۹ بهمن پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸، بند (د) تبصره (۵) این لایحه را با اکثریت آرا تصویب کردند.

در متن بند (د) تبصره (۵) لایحه بودجه ۹۸ آمده است: شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها با تأیید وزارت کشور (سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) تا سقف هشتاد هزار میلیارد (۸۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند؛ اوراق فروش‌نرفته این بند در سقف مطالبات معوق طرح با تأیید شهرداری مربوطه و سازمان برنامه و بـودجه کشـور قابل واگذاری به طلبکاران آن طرح می‌باشد.

همچنین بهارستان‌نشینان در این جلسه با اکثریت آرا، بند (هـ) تبصره (۵) لایحه بودجه ۹۸ را نیز تصویب کردند که در متن آمده است: دولت موظف است، اسناد خزانه اسلامی موضوع ردیف درآمدی ۳۱۰۱۰۳ جدول شماره (۵) این قانون را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و با سررسید تا سه‌ سال صادر و تا سقف یکصد و سی هزار میلیارد (۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال به طلبکاران واگذار کند.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها