شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سقوط بازار بورس / کاهش 117 واحدی شاخص
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۳۸

سقوط بازار بورس / کاهش ۱۱۷ واحدی شاخص

بازار بورس در چهارمین روز معاملات هفته با افت چشمگیری مواجه شد و شاخص با کاهش ۱۱۷ واحدی بر روی کانال ۸۱ هزار و ۴۱۵  ایستاد.

امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۱۷ واحد افت کرد و به رقم ۸۱ هزار و ۴۱۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت ۷.۶ واحدی تا رقم ۱۷ هزار و ۸۱۰ پایین آمد.

شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب با ۹۳ و ۱۹۵ واحد افت روبرو شد و شاخص آزاد شناور نیز با ۸۷ واحد افت به رقم ۸۹ هزار و ۸۰۸ واحدی رسید.

پالایش نفت بندرعباس، کشتیرانی جمهوری اسلامی، پالایش نفت اصفهان هر یک به ترتیب ۴۲، ۳۴ و ا ۱۷ واحد تاثیر منفی روی دماسنج بازار داشتند و در طرف مقابل به‌پرداخت ملت، توسعه معادن و فلزات و گروه صنعتی پاکشو به ترتیب با ۲۳، ۱۶ و ۱۴ واحد تاثیر مثبت بیشترین اثر افزاینده را روی دماسنج بازار اعمال کردند.

امروز در گروه رایانه، ۱۱ میلیون و ۹۷۹ هزار سهم به ارزش نزدیک به ۱۹ میلیون میلیارد تومان در ۷ هزار و ۱۵۸ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. همان‌طور که گفته شد در این گروه نماد به‌پرداخت جزو شرکت‌هایی بود که تاثیر افزاینده روی بازار داشت. این نماد که به تازگی وارد بورس تهران شده تا چهارم مردادماه گذشته برای شش روز متوالی توانست روزانه پنج درصد رشد در قیمت پایانی داشته باشد اما در دو روز گذشته روند تغییر قیمت این سهم کاهشی بود ولی امروز بار دیگر این سهم به روند افزایشی خود باز گشت و توانست در قیمت آخرین معامله ۵ درصد رشد را تجربه کند و شاهد صف خرید باشد.

اما در دیگر نمادهای این گروه روند رو به رشد چشمگیری دیده نمی‌شد و اکثریت سهم‌های گروه رایانه با روند رو به کاهش در قیمت پایانی روبرو شدند. هر چند که این رقم چندان چشمگیر نبود.

در گروه خودرو نیز ۵۵ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم به ارزش به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه نیز در نمادهای پرمعامله روند داد و ستدها آرام بود و تعدادی از سهم‌های با حجم معامله بالا با روند کاهشی در قیمت پایانی مواجه شدند.  هر چند که تعداد سهم هایی که اندکی رشد داشتند، کم نبود.

آیفکس نیز امروز با ۴.۷ واحد رشد همراه شد و به رقم ۹۳۳.۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز به عدد ۱۵۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به ۳۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی بالغ شد.

پایان حبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها