دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مزایده بی سرانجام 2 شرکت 100 درصد دولتی
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۳

مزایده بی سرانجام ۲ شرکت ۱۰۰ درصد دولتی

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از عدم واگذاری ۲ شرکت ۱۰۰ درصد دولتی به دلیل بالا بودن قیمت در مزایده شرکت خصوصی سازی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سیدجعفر سبحانی با اشاره به مزایده ۴ شرکت دولتی بیان کرد: برای دو شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت حمایتی خدمات کشاورزی به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

سبحانی درباره علت فروش نرفتن شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: از آنجا که برای شرکت در مزایده خریداران باید ۳ درصد حصه نقدی را به صورت نقد سپرده گذاری کند، تامین مالی آن برای بخش خصوصی واقعی مشکل است زیرا برای نمونه شرکت کشت و صنعت مغان ۲.۵ هزار میلیارد تومان قیمت پایه دارد که ۳ درصد آن حدود ۷۵ میلیارد تومان می‌شود.

وی افزود: البته فروش نرفتن شرکت مغان قابل پیش‌بینی بود زیرا که علاوه بر بالا بودن قیمت، برای نخستین بار بود که به مزایده گذاشته می شد و بسیاری از شرکت ها پس از چند بار مزایده به فروش می روند.

وی در پایان پیش‌بینی کرد در مزایده‌های بعدی برای این دو شرکتی که متقاضی نداشتند، خریدار مناسب با پیشنهاد قیمت فراهم شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب