شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سهم ایران‌ایر در پروازهای حج تمتع امسال چقدر است؟
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۴

سهم ایران‌ایر در پروازهای حج تمتع امسال چقدر است؟

وزارت راه و شهرسازی از سهم ۷۵ درصدی ایران‌ایر در پروازهای حج تمتع امسال خبر داد.

طبق آمارهای ارائه شده تا پایان روز ۱۳ مردادماه ۴۸ پرواز به مقصد عربستان سعودی انجام گرفته که از این تعداد ۳۸ پرواز را هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) انجام داده است.

طبق ارزیابی‌های صورت گرفته از مجموع ۸۵ هزار زائر اعزامی ایران به عربستان سعودی در عملیات حج امسال نیز بناست ۶۹ هزار نفر از طریق هواپیماهای ایران‌ایر جابه‌جا شوند که این رقم گویای سهم بالای ۷۰ درصدی ایران‌ایر در کل عملیات حج تمتع امسال خواهد بود.

براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری تاکنون نیز ۱۲ هزار و ۴۱۸ مسافر از طریق هواپیماهای ایرانی به سمت عربستان سعودی پرواز کردند و پیش بینی می‌شود کل فرایند حج امسال نیاز به انجام ۲۶۳ برنامه پروازی داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده با وجود آنکه سهم ایرلاین‌های سعودی در حج تمتع امسال به شکل قابل توجهی کاهش یافت، اما خوشبختانه عملکرد ایرلاین ایرانی در این حوزه مثبت بوده است و با وجود تراکم بالای سفرها تاکنون مشکل خاصی در فرآیند پروازهای حج به وجود نیامده است.

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده در صورت نیاز تمام امکانات موجود برای انجام پروازهای حج سال جاری بسیج خواهند شد و در این بین همه هواپیماهای فعال ایران‌ایر در صورت نیاز برای اعزام حجاج مورد استفاده قرار می گیرند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها