سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سهم مددجویان کمیته امداد در اشتغالزایی کشور
۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۱۷

سهم مددجویان کمیته امداد در اشتغالزایی کشور

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد با اشاره به سهم قابل توجه کمیته امداد در اشتغالزایی بیان کرد: ۱۵۷ هزار خانوار در سال گذشته با طرح های اشتغال این سازمان به خودکفایی رسیدند که ۴۷ درصد این سهم متعلق به زنان سرپرست خانوار بود. مددجویان سازمان در مشاغل خدماتی، کشاورزی و دامپروری، صنایع دستی، تولیدی و صنعتی و شیلات فعالیت داشتند.

میرهاشم موسوی با تاکید بر اینکه این نهاد به دنبال ایجاد شغل‌های صنعتی و پیچیده برای نیازمندان نیست گفت: رویکرد امداد ایجاد مشاغل خرد و زودبازده متناسب با وضعیت اقلیمی، اقتصادی و فرهنگی منطقه و نیازهای جامعه هدف است که با ارائه تسهیلات و سرمایه کم، بتوان در روستاها به ویژه مناطق محروم به اقتصاد و معیشت افراد کمک کرد؛ بر همین اساس در بودجه امسال کمیته امداد حوزه اشتغال و خودکفایی موظف شده است حداقل ۴۰ درصد از مشاغل را در بخش مشاغل خانگی، خرد و زودبازده ایجاد کند که این کار با اولویت دادن به مناطق محروم، روستایی و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر انجام می شود.

موسوی با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۵۷ هزار و ۴۷۳ خانوار با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به خودکفایی رسیدند گفت: ۴۷ درصد از این رقم مربوط به اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار بود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد درباره سهم طرح های اشتغال‌زایی در زمینه‌های مختلف گفت: سهم مشاغل خدماتی در اشتغال‌زایی مددجویان ۴۵ درصد، کشاورزی و دامپروری ۳۹ درصد، صنایع دستی ۹ درصد، تولیدی و صنعتی ۶درصد و شیلات یک درصد است.

وی با تاکید بر ایجاد فرصت شغلی برای افراد تحت حمایت که از دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و دارای توانمندی برای اشتغال و کار هستند گفت: حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد موظف شده است تا نسبت به شناسایی و معرفی این افراد به حوزه اشتغال و خودکفایی اقدام کند تا در نهایت با تلاش حوزه اشتغال در مدت کوتاهی فارع التحصیلان بتوانند توانمندی مورد نیاز برای حضور در بازار کار را کسب کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب