جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, امور زیربنایی  »   سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده برگزار می شود
۹ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۱

در روز ۱۴ بهمن ماه جاری

سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده برگزار می شود

 دکتر محمد حسین پورکاظمی، رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت خبر داد: سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده برگزار می شود . با بیان این مطلب اظهار داشت: آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده، همزمان با برگزاری سی و چهارمین دوره آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی راس ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۴ بهمن در شهر تهران برگزار خواهد شد.

وی از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون دستیار تخصصی پزشک خانواده خبر داد وگفت: با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان و اینکه شاید افرادی بخواهند در این آزمون شرکت کنند و احیانا موفق به ثبت نام نشده اند، سایت ثبت نام را به مدت دو یا سه روز از چهارشنبه هفته جاری برای ثبت نام بازگذاشته ایم که احیانا اگر کسی بخواهد ویرایش یا ثبت نامی داشته باشد به مشکل برنخورد.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش دستیار دوره سوم در رشته تخصصی پزشک خانواده در سال ۹۶ بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی تخصصی خانواده و قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی و مطابق با دفترچه راهنما انجام خواهد شد.

پورکاظمی با بیان اینکه مراحل اجرایی ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتیجه آزمون طبق روال قبل به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌گیرد، گفت:  از جمله شرایط لازم برای پذیرش دستیار تایید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

جزئیات ثبت‎نام و برگزاری آزمون دستیاری پزشک خانواده

به نقل از  مفدا،  از جمله شرایط لازم برای پذیرش دستیار تأیید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی است و پزشکان عمومی که حداقل ۵ سال سابقه فعالیت در عرصه به عنوان پزشک خانواده با قرارداد مربوطه را دارا باشند می‎توانند در این آزمون شرکت کنند.

همچنین پزشکان دارای حداقل ۲ سال سابقه فعالیت در عرصه به عنوان پزشک خانواده با قرارداد مربوطه به علاوه دارای حداقل ۲ سال سابقه فعالیت در برنامه پزشک خانواده در عناوین مدیریتی و کارشناسی در مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت و یا گروه گسترش معاونت بهداشتی دانشگاههای علوم پزشکی و یا دارای سابقه مدیریت در سایر معاونتها و ادارات تابعه وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی باشند، می‏توانند در این آزمون شرکت کنند.

داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت آقایان، اشتغال به کار در زیرمجموعه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت یا دانشگاهها در زمان شرکت در آزمون، تأیید صلاحیت و رفتار حرفه‎ای توسط دانشگاه محل کار، سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته پزشکی خانواده و فقدان نقص عضو یا بیماری موثر حرفه ای، عدم اشتغال به تحصیل داوطلب در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، PhD، کارشناسی ارشد از دیگر شرایط شرکت در آزمون است.

داوطلبان باید مدارک موردنیاز جهت ثبت‎نام اینترنتی را که در دفترچه راهنمای ثبت‎نام درج شده اینترنتی تهیه و اسکن کنند و از نیمه دوم دی ماه ۹۵ با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به سایت مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشتی نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اقدام کنند.

هزینه ثبت‎نام ۵۵۵ هزار ریال است که داوطلبان پس از پرداخت آن و دریافت کد مربوطه می‏توانند مراحل ثبت‎نام را آغاز کنند.

  زمان توزیع کارت

  کارت ورود به جلسه آزمون سه‎شنبه ۱۲ بهمن ماه ۹۵ از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است.

  تعداد سؤالات آزمون کتبی ۱۵۰ سؤال تستی چهار گزینه‎ای، ۲۵ سوال صحیح غلط اصلاحی و ۲۵ سوال (Extended Matching ) جورکردنی است.

  زمان انتشار کلید

  کلید اولیه آزمون کتبی حداکثر طی سه روز پس از برگزاری آزمون بر روی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.

  فرصت ارسال اعتراض

 داوطلبان مجاز هستند پس از اعلام کلید آزمون کتبی به مدت ۷۲ ساعت نسبت به ارسال اعتراض به سؤالات آزمون مذکور منحصرا از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش اقدام کنند. رسیدگی به اعتراضات واصله پس از مدت زمان مقرر به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود.

برای هر تست چهارگزینه‎‏ای باید تنها یک گزینه که در میان گزینه‏های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است، انتخاب شود. به هر سؤال تستی چهار گزینه‏ای با پاسخ صحیح ۳ نمره مثبت و هر سؤال تستی چهار گزینه‏ای با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می‏گیرد.

 به هر سؤال صحیح یا غلط اصلاحی با پاسخ صحیح ۲ نمره مثبت و هر پاسخ غلط یک نمره منفی تعلق می‏گیرد و به هر سؤال Extended Mathing (جورکردنی) با پاسخ صحیح ۴ نمره مثبت و هر پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می‏گیرد.

همچنین به سؤالات بدون پاسخ نمره‏ای تعلق نمی‏گیرد. به هر سؤال تستی چهارگزینه‏ای که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می‎گیرد.

چنانچه در مرحله رسیدگی به اعتراضات سوالی از آزمون حذف شود نمره آن متناسب با پاسخ داوطلب به سایر سوالات آن درس لحاظ خواهد شد.

 زمان برگزاری آزمون شفاهی

به کلیه داوطلبانی که حداقل نمره ۲۰۰ از ۶۰۰ نمره آزمون کتبی را اخذ کرده‎اند، کارنامه اولیه و مجوز شرکت در آزمون شفاهی داده خواهد شد. آزمون شفاهی و عملی رأس ساعت ۹ صبح روز ۲۸ بهمن ماه ۹۵ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

پذیرش دستیار با رعایت مقررات پذیرش و سهمیه‎های اعلامی انجام می‎شود. ملاک پذیرش نمره کل داوطلب و انتخاب رشته و سهمیه مربوطه است.

 نمره کل نهایی که حداکثر آن ۱۰۰ است مشتمل است بر ۶۰ درصد نمره آزمون کتبی، ۲۵ درصد نمره آزمون شفاهی و ۱۰ درصد نمره معدل دوره (MPH) دوره پودمانی مدیریت عالی بهداشت عمومی پزشک خانواده و ۵ درصد سابقه فعالیت در عرصه پزشک خانواده شهری و روستایی. هر سال فعالیت مورد قبول بعد از سال چهارم معادل یک درصد تا سقف ۵ درصد محاسبه خواهد شد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب