چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   سوم خرداد آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد
۲ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۱۶

سوم خرداد آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد

سرپرست اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد از سوم خردادماه سال جاری خبر داد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش محمدرضا رزاقی اظهار کرد: ثبت نام از دانش آموزان  پایه اول متقاضی مدارس شاهد، باتوجه به اولویت های تعیین شده توسط ستاد مرکزی شاهد از سوم خردادماه و از طریق سامانه سجا انجام می شود.

وی افزود: علاقه مندان به تحصیل در مدارس شاهد  باید در مهلت مقرر با مراجعه به سامانه سجا، نمون برگ های مربوطه را تکمیل کنند.

رزاقی تصریح کرد: زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی از سوم خرداد، پایه هفتم از اول تیرماه و پایه دهم از هفتم تیرماه می باشد و متقاضیان حداکثر طی ۲ هفته می توانند اقدام کنند.

سرپرست اداره کل شاهد وایثارگران وزارت آموزش و پرورش از وجود ۱۳۵۰ مدرسه شاهد درسطح کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: میزان کمک سرانه ای که اولیا پرداخت می کنند، در مقطع ابتدایی بین ۳۸ تا۵۸ هزار تومان ، متوسطه دوره اول ۴۴ تا۶۶ هزار تومان و در متوسطه دوم ۵۳ تا۸۶ هزار تومان است.

وی ثبت نام اینترنتی و تغییرات در امتیازبندی اولویت های پذیرش را ، دو عامل تسهیل کننده ورود دانش آموزان به مدارس شاهد در سال جدیدتحصیلی دانست و اضافه کرد: امید است  با استفاده از روش های نوین وفعال تدریس و یادگیری گروهی، در این گونه مدارس، شاهد افزایش مهارت های زندگی در دانش آموزان باشیم.

رزاقی گفت: متقاضیان ثبت نام اگر با مشکل  ویا موردی در روند ثبت نام مواجه شدند، می توانند برای رفع آن به کارشناسی های امور  شاهد وایثارگران در شهرستان ها مراجعه کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

سالانه بالغ بر هشت میلیارد دلار بودجه به ارز ترجیحی اختصاص داده می‌شود که اختلاف عددی آن با نرخ ارز نیمایی ۱۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود اما سوال اینجاست که چند درصد آن به دست مردم رسیده است؟ پاسخ...
، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام همه مسائل کشور را قطعاً قابل حل خواندند و با تبیین ابعاد مختلف شعار سال، تأکید کردند: منظومه قدرت جمهوری اسلامی و دستاوردهای گوناگون آن در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها