یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   شبکه برق اهواز هم‌اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۴

شبکه برق اهواز هم‌اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد

شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد با ترمیم آسیب‌های ناشی از طوفان امروز در سامانه برق این شهر، شبکه برق اهواز هم‌اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.

به نقل از وزارت نیرو، طوفان شدید دیروز برخی شهرهای خوزستان را درنوردید، به طوری که سرعت باد در آبادان و اهواز به طور متوسط به ۵۰ کیلومتر و در ماهشهر به ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

در پی این طوفان و بر اثر بریدگی و اتصال سیم های برق در طول شبکه برق اهواز برق بخش‌هایی از شهر اهواز و روستاهای اطراف برای ساعاتی قطع شد.

بر اساس اعلام شرکت توزیع نیروی برق اهواز، طبق هشدار قبلی مدیریت بحران استانداری خوزستان، از صبح دیروز تمام گروه های عملیاتی این شرکت تحت مدیریت دیسپاچینگ مرکز در حالت آماده باش کامل بودند، پیش از ظهر دیروز به تدریج وزش باد در سطح شهر اهواز شدت گرفت و به مرور بر شدت آن افزوده شد.

این پدیده باعث شد خطوطی که در مجاورت باد قرار داشتند بیشتر متاثر شده و در برخی نقاط قطع برق در چند مرحله به‌صورت پراکنده در مناطقی از اهواز رخ داد. همچنین در اثر این پدیده بیش از ۲۵ مورد سیم بریدگی در شبکه فشارمتوسط و قطع فیوز پراکنده ترانس به‌دلیل بروز اتصال کوتاه که گاها شاخ و برگ درختان با شبکه داشتند گزارش شد.

براساس اعلام شرکت توزیع برق اهواز، گروه‌های عملیاتی در تمام طول زمان حادثه درحال انجام عملیات بوده و غالب مشکل شبکه برطرف شده است.

در این حادثه کابل سرویس برخی از مشترکین نیز در اثر وزش باد شدید دچار اشکال شد که گروه‌های عملیاتی درحال  رفع اشکال پیش آمده برای این شهروندان هستند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب

نمایشگاه شمیم حسینی اهواز 98 تاریخ شروع:سه شنبه 98/06/12 (09/03/2019) تاریخ پایان:شنبه 98/06/16 (09/07/2019) نوع نمایشگاه:داخلی وب...
صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز تعدادی از عناصر تروریستی به سمت مردم و نیروهای مسلح حاضر در این مراسم شلیک کردند. تیراندازی حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شد و در آن افرادی با لباس نظامی از پشت...