شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   «شراره» عامل کاهش قیمت نفت در بازار جهانی
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۰۴

«شراره» عامل کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت در بازار جهانی به دلیل معافیت لیبی از مشارکت در توافق کاهش تولید که با هدف کاهش سطح ذخایر جهانی و حمایت از قیمت‌های نفت میان اوپک و سایر تولیدکنندگان خارج از این سازمان مانند روسیه امضا شده بود، کاهش یافت.

بهای نفت برنت که قیمت پایه بازار بین‌الملی است، ۲۳ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۵۲.۱۴ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۰.۱ درصد کاهش یافته و در محدوده منفی بسته شده بود.

بهای معاملات نفت خام آمریکا پس از کاهش ۰.۴ درصدی در معاملات دوشنبه، با ۱۸ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش، در ۴۹.۲۱ دلار در هر بشکه ایستاد.

لیبی از مشارکت در توافق کاهش تولید که با هدف کاهش سطح ذخایر جهانی و حمایت از قیمت‌های نفت میان اوپک و سایر تولیدکنندگان خارج از این سازمان مانند روسیه امضا شده، معاف شده است. اما احیای تولید این کشور آفریقایی تلاش‌های اوپک برای محدودیت عرضه را پیچیده کرده و تردیدهایی را نسبت به کارآمدی کاهش تولید ایجاد کرده است.

طبق نظرسنجی رویترز، لیبی در ژوییه ۱.۰۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد. تولید اوپک در ژوییه به بالاترین رکورد سال ۲۰۱۷ رسید و صادرات این سازمان نیز به رکورد بالایی افزایش یافت.

مقامات کمیته فنی مشترک اوپک و غیراوپک نشست دو روزه‌ای را در ابوظبی به منظور گفت‌وگو درباره راه‌هایی برای تقویت پایبندی به توافق کاهش تولید برگزار می‌کنند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت کارگزاری OANDA در سنگاپور، با فرض اینکه از نشست فنی در ابوظبی نتیجه خاصی حاصل نخواهد شد، سرنوشت کوتاه مدت نفت احتمالا با انتشار آمار ذخایر نفت آمریکا از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور در روز چهارشنبه مشخص می‌شود.

اداره اطلاعات انرژی که بخشی از وزارت انرژی آمریکا است گزارش هفتگی خود درباره وضعیت نفت را روز چهارشنبه منتشر کرده و جزییات مربوط به ذخایر و فعالیت پالایشگاهی را ارائه می‌کند.

انتظار می‌رود ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی کاهش پیدا کرده باشد، در حالی که ذخایر فرآورده‌های پالایش شده احتمالا کاهش پیدا کرده است.

موسسه امریکن پترولیوم اواخر روز سه‌شنبه گزارش خود درباره ذخایر و فرآورده‌های نفتی را منتشر می‌کنند.

تولید نفت در آمریکا در سطح بالایی باقی مانده با این همه آمار بیکرهیوز که روز جمعه منتشر شد نشان داد شمار دکل‌های حفاری با یک حلقه کاهش، در هفته منتهی به ۴اوت به ۷۶۵ حلقه رسیده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها