پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بین الملل  »   شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد
24 آذر 1395 , ساعت 23:12

شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد

شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد

برای شرکت مستقیم در مناقصه ها و خرید اسناد مناقصات مورد نظر بایستی در کردستان عراق ثبت شرکت یا شعبه شده باشد.

برای اینکار هم بایستی از طریق وکلای رسمی کردستان این کار را انجام داد.

مزایای ثبت شعبه:

برای شرکتهای با رتبه بالا پیشنهاد میشود که در صورت تصمیم نسبت به ثبت شعبه اقدام نمایند تا از اعتبار رتبه و جایگاه شرکت خارجی و تسهیلات و مزایای مربوط به صدور خدمات مهندسی در ایران استفاده کنند.

معایب: از معایب شرکتهای شعبه میتوان به عدم اجازه شرکت در مناقصات کمتر از ۵ میلیون دلار در استان اربیل اشاره کرد. (این مسئله فقط استان اربیل را شامل میشود و فعلا در استان و مناطق دیگر مانند سلیمانیه و دهوک و گرمیان محدودیتی در شرکت در مناقصات وجود ندارد)

رتبه شرکتهای داخلی(عراقی):

رتبه در شرکتهای عراقی از ۱۰ شروع میشود و عملا شرکتی که ثبت اولیه میشه رتبه ۱۰ میگیره و برای ارتقاء بایستی مواردی را با توجه به جداول مربوط به وزارت بازرگانی رعایت نماید.

شرکتهای پیمانکاری عراقی در ۳ شاخه ثبت میشوند:

۱-پیمانکاری ساختمان – عمومی

۲-پیمانکاری برق

۳- پیمانکاری مکانیک

تذکر مهم: خیلی از شرکتها و پیمانکاران با تصور اینکه با ثبت شرکت در جنوب عراق میتوانند در کردستان فعالیت کنند اقدام به ثبت شرکت یا شعبه در بغداد و یا شهرهای جنوب عراق میکنند در حالی که منطقه کردستان کاملا مستقل عمل میکند و باید ثبت مستقلا در کردستان انجام گیرد و ثبت در جنوب عراق هیچ اهمیتی از نظر وزارت بازرگانی اقلیم کردستان ندارد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها