جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل  »   شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد
۲۴ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۱۲

شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد

شرایط شرکت در مناقصه های اقلیم کردستان عراق اعلام شد

برای شرکت مستقیم در مناقصه ها و خرید اسناد مناقصات مورد نظر بایستی در کردستان عراق ثبت شرکت یا شعبه شده باشد.

برای اینکار هم بایستی از طریق وکلای رسمی کردستان این کار را انجام داد.

مزایای ثبت شعبه:

برای شرکتهای با رتبه بالا پیشنهاد میشود که در صورت تصمیم نسبت به ثبت شعبه اقدام نمایند تا از اعتبار رتبه و جایگاه شرکت خارجی و تسهیلات و مزایای مربوط به صدور خدمات مهندسی در ایران استفاده کنند.

معایب: از معایب شرکتهای شعبه میتوان به عدم اجازه شرکت در مناقصات کمتر از ۵ میلیون دلار در استان اربیل اشاره کرد. (این مسئله فقط استان اربیل را شامل میشود و فعلا در استان و مناطق دیگر مانند سلیمانیه و دهوک و گرمیان محدودیتی در شرکت در مناقصات وجود ندارد)

رتبه شرکتهای داخلی(عراقی):

رتبه در شرکتهای عراقی از ۱۰ شروع میشود و عملا شرکتی که ثبت اولیه میشه رتبه ۱۰ میگیره و برای ارتقاء بایستی مواردی را با توجه به جداول مربوط به وزارت بازرگانی رعایت نماید.

شرکتهای پیمانکاری عراقی در ۳ شاخه ثبت میشوند:

۱-پیمانکاری ساختمان – عمومی

۲-پیمانکاری برق

۳- پیمانکاری مکانیک

تذکر مهم: خیلی از شرکتها و پیمانکاران با تصور اینکه با ثبت شرکت در جنوب عراق میتوانند در کردستان فعالیت کنند اقدام به ثبت شرکت یا شعبه در بغداد و یا شهرهای جنوب عراق میکنند در حالی که منطقه کردستان کاملا مستقل عمل میکند و باید ثبت مستقلا در کردستان انجام گیرد و ثبت در جنوب عراق هیچ اهمیتی از نظر وزارت بازرگانی اقلیم کردستان ندارد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از: «شراز»، «شبریز» و «شبندر»: شرکت‌های پالایش نفت شیراز، تبریز و بندرعباس از تغییر نرخ نفت خام و فرآورده‌ها در اسفند ۹۸ خبر دادند. «غگل»: شرکت شرکت گلوکوزان اطلاعات حاصل از برگزاری...
به نقل از ایلنا ، تبلیغات گوگل ادز یا به اصطلاح قدیمی گوگل ادوردز  یکی از کاربردی ترین راه های بازاریابی اینترنتی است. این نوع تبلیغ شما را وادار می کند که خدمات یا محصول خود را در بالای صفحه‌های...

مطالب مرتبط با برچسب