شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   شرکت جودوکار المپیکی ایران در مسابقات MMA تایلند
3 خرداد 1396 , ساعت 13:54

شرکت جودوکار المپیکی ایران در مسابقات MMA تایلند

جواد محجوب، جودوکار المپیکی ایران در عین ناباوری به تایلند کوچ کرد تا در مسابقاتMMA  شرکت کند.

به نقل از ایسنا، سفر ناگهانی جواد محجوب، قهرمان سنگین‌وزن جودوی کشورمان به تایلند برای شرکت در مسابقات MMA بسیار قابل تعمق بود. قهرمانی که نماینده ایران در المپیک بود، حالا خیلی راحت با مربی خود، مسعود خسروی‌نژاد راهی تایلند شده است.

اما MMA چیست؟

رشته هنرهای رزمی ترکیبی، یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند. این رشته که شامل ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمی است، با حداقل قوانین محدودکننده انجام می‌شود و به همین دلیل یکی از خشن‌ترین رشته‌های رزمی محسوب می‌‍شود.

رییس هیات جودوی خراسان رضوی: از تصمیم محجوب بی‌اطلاع بودیم.

به نقل از ایسنا، حسین محمودی، رییس هیات جودو و کوراش خراسان رضوی  در خصوص رفتن ناگهانی جواد محجوب اظهار کرد: اینکه محجوب در اردوهای تیم ملی شرکت نمی‌کند را می‌دانستیم اما از تصمیم وی مبنی بر سفر به تایلند و شرکت در مسابقات MMA بی‌اطلاع بودیم و برای ما هم تصمیم این جودوکار ارزنده غیرمترقبه بود. مخصوصا اینکه این ورزشکار به همراه مربی خود، خسروی‌نژاد راهی تایلند شده‌است.

محمودی در پاسخ به این سوال که فدراسیون چه اقداماتی را برای بازگشت محجوب به جودو انجام داد، تصریح کرد: پاسخ این سوال را باید از رییس و دبیر فدراسیون بپرسید اما درکل نگاه کلان فدراسیون جودو به پوست‌اندازی در این رشته ورزشی است. اکثر جودوکارانی که انتخاب می‌شوند از سنین امید و جوانان است تا نسلی طلایی را برای آینده جودوی ایران شکل دهند. ضمن اینکه تنها محجوب و ملایی افراد باسابقه‌ای هستند که به تیم ملی دعوت شدند، ملایی نیز در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی به مدال طلا دست یافت.

به نقل از ایسنا، نکته جالب توجه اینکه جواد محجوب، دارنده مدال‌های طلا و نقره آسیا پس از بازگشت از مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیگر حاضر نشد در مسابقات جودو و اردوهای تیم ملی شرکت کند. وی در این بازه زمانی به رشته‌های دیگر از قبیل کشتی پهلوانی و چوخه روی آورد و حالا به تایلند سفر کرده تا در مسابقات MMA شرکت کند. سوال اینجاست که فدراسیون جودو و زیرمجموعه آن، چه اقداماتی برای ایجاد تغییر در نظر محجوب انجام دادند؟

به نظر می‌رسد کم توجهی مسئولان فدراسیون در این بازه زمانی حدودا ۷، ۸ ماهه سبب شد تا جودوی ایران خیلی راحت یکی از قهرمانان خود را از دست بدهد. بدون شک دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا تاشکند در سال ۲۰۱۳ به واسطه دلزدگی و دلسردی از ایران کوچ کرد اما بدون شک شاید می‌شد با رفتاری بهتر و به دور از تنش، بستر را به شکلی فراهم کرد تا محجوب مجاب شود به فعالیت در این رشته ورزشی ادامه دهد.

اینکه در ماه‌های اخیر، در پاسخ به هر انتقادی نسبت به نتایج ملی‌پوشان جودو در المپیک، مسئولان به اردوی تیم ملی در چناران و امکانات بی‌نظیر! آن اشاره می‌کنند نشان از وسعت دید آنها دارد، وسعت دیدی که اگر بیشتر و بازتر می‌شد امروز محجوب هم مثل ملایی در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی خوش می‌درخشید. البته هنوز خانواده جودو فراموش نکرده‌ که برای سرپوش گذاشتن بر غیبت محجوب در اردوهای تیم ملی، از جشن عروسی این ورزشکار صحبت شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در دیدار نیمه نهایی مسابقات آسیا مقابل تایلند به پیروزی رسید تا ضمن راهیابی به فینال این مسابقات، سهمیه المپیک جوانان را هم بگیرد. به نقل از مهر، تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در...
فیس‌بوک آزمایش استفاده از تبلیغات در اپلیکیشن پیام‌رسان خود منسجر را آغاز کرده است. به نقل از تک‌کرانچ، فیس‌بوک می‌گوید راه اندازی تبلیغات را به عنوان یک «آزمون بسیار کوچک» در استرالیا و تایلند آغاز کرده است. این کار اجازه تبلیغ...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها