پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   شرکت های بین المللی آماده ورود به صنعت پتروشیمی کشور
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۵

شرکت های بین المللی آماده ورود به صنعت پتروشیمی کشور

قراردادهای نفتی اخیر در کشور پایان حضور شرکت های بین المللی در ایران نبود. قرارداد نفتی فاز ۱۱ پارس جنوبی سرآغازی برای حضور مستمر شرکت های خارجی در صنایع مهم ایران بود به طوری که اکنون آمادگی و علاقمندی حضور شرکت های اروپایی برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی کشور به گوش می رسد و این خبرها حاکی از امضاهای و قراردادهای جدید در این بخش  و رونق صنعت پتروشبمی دارد.

امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی که حدود یک ماه پیش به سرانجام رسید دروازه های ورود شرکت‌های بین المللی به ایران و بهره مندی صنعت نفت از سرمایه و دانش فنی این شرکت ها را گشود و راه را برای حضور بیشتر این شرکت ها فراهم کرد.

به طوری که بوی مشارکت غول های نفتی جهان نه تنها از سوی میادین و نفت و گاز بلکه از سوی صنعت پتروشیمی کشور نیز به مشام می رسد.

امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت که اخیرا با مدیران شرکت لینده آلمان دیدار داشته است از پیشرفت مطلوب مذاکرات با شرکت‌های صاحب نام بین المللی به ویژه شرکت‌های اروپایی خبر داده است.

موقعیت جغرافیایی، خوراک فراوان، نیروی انسانی کارآمد، رقابت پذیری، ثبات و امنیت از جمله مزایای کشورمان برای حضور و سرمایه گذاری شرکت های معتبر بین المللی به شمار می رود از این رو به نظر می رسد شرکت‌های خارجی برحضور بلند مدت در ایران تاکید دارند.

شرکت‌های بین المللی درحالی مشتاق حضور در صنعت پتروشیمی ایران هستند که به گفته زمانی نیا شرایط برای حضور این شرکت های بنام نیز در ایران فراهم است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها