شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   ششمین جشنواره شعر انقلاب به همراه اعلام برگزیدگان برگزار شد
۹ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱:۴۹

شامگاه امروز هشتم دی ماه در شهر شیراز

ششمین جشنواره شعر انقلاب به همراه اعلام برگزیدگان برگزار شد

شامگاه امروز هشتم دی ماه ششمین جشنواره شعر انقلاب به همراه اعلام برگزیدگان برگزار شد .

همچنین، آیین پایانی ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب  در سالن صدرا در شهر شیراز با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری، مرتضی امیری اسفندقه دبیر علمی این دوره از جشنواره برگزار شد و جایزه برگزیدگان خود را به این شرح معرفی کرد:

در بخش مجموعه شعر نو:  عباس باقری نفر اول، اسماعیل محمدپور نفر دوم و  اشکان پناهی نفر سوم از کرمانشاه بود.

برگزیدگان بخش مقاله عبارتند از؛  غزاله صباغیان طوسی نفر اول،  اسماعیل محمدپور نفر دوم از گیلان و نجمه طاهری نفر سوم  از کرمان.

برگزیدگان بخش تک‌اثر با موضوع شعر نو عبارتند از: در این بخش هیأت داوران فردی را به‌عنوان نفر برگزیده اول معرفی نکرد، اما هدیه رتبه دوم به مصطفی توفیقی از مشهد تخصیص یافت، اما جایزه نفر سوم مشترکاً به علی سلیمانی از تهران و محمد برزگر از استان فارس اختصاص یافت.

در بخش مجموعه شعر کهن هیأت داوران جایزه‌ای را به نفر اول اعطا نکرد، اما در این بخش محمدحسین ملکیان به‌عنوان نفر دوم و خدابخش صفادل از خراسان رضوی رتبه سوم را کسب کرد.

لازم به توضیح است در بخش تک‌اثر شعر نو هیأت داوران هیچ اثری را حائز رتبه اول، دوم و سوم ندانستند.

 در این جشنواره در بخش‌های مختلف افرادی به‌عنوان شایستگاه تقدیر معرفی شدند. امان‌الله میرزایی در بخش تک‌اثر شعر نو، امیر خسروی، پیام جهانگیری، ملیحه السادات قاضی و مریم فرضی در این بخش تقدیر شدند.

ساجده تقی‌زاده شایسته تقدیر در بخش پژوهش و محور کتاب شناخته شد و رضا نیکوکار در بخش مجموعه شعر کهن موردتقدیر قرار گرفت.

این گزارش می‌افزاید؛ جایزه ویژه دوره ششم جشنواره شعر انقلاب به سه چهره پیشکسوت با نام‌های مرحوم نصرالله مردانی، سیدمحمود سجادی و قادر طهماسبی اهدا شد.

همچنین هدیه ویژه دبیر هنری جشنواره به رضا نیکوکار شاعر گیلانی اهدا شد.

اما به دلیل برگزاری جشنواره در بعد بین‌المللی سید احمد حسینی از پاکستان، زامیق محموداف از جمهوری آذربایجان، شاه‌منصور خواجه‌اف از کشور تاجیکستان، محمود سرخو از کویت، محمدامین الکرخی عراقی مقیم هلند و هیلانه عطاءالله از کشور سوریه تقدیر شدند. این شاعر سوری پیش از دریافت جایزه خود پرچم سوریه و جمهوری اسلامی ایران را بوسید. در این بخش شوقی بزی از کشور لبنان نیز تقدیر شد.

پایان خبر – ف م

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا،مزایده آثار هنری استادان قدیم نقاشی در حراجی کریستیز لندن برگزار شد و در مجموع آثاری به ارزش کلی ۶۲.۴ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد بیشترین فروش در این بخش از حراجی کریستیز از سال...
به نقل از ایرنا، حراجی ساتبیز در این مزایده که تصویری منحصربه‌فرد از زندگی یکی از معروفترین چهره‌های ادبیات انگلیسی ارائه می‌دهد، میزبان ۵۵ مورد از شخصی‌ترین یادگارهای سیلویا پلات خواهد بود. از جمله این یادگارها می‌توان به انجیل خانواده پلات و نامه‌هایی‌ اشاره...

مطالب مرتبط با برچسب

برگزیده‌های بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شناخته شدند. بر اساس این گزارش، با حضور صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام  والمسلمین حشمتی، رییس نمایشگاه قرآن از برگزیده‌های بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم  تقدیر شد. به نقل...