یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   “شهر فوتبال ایران” در بازگشت به مسیر بین المللی شدن
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۲

“شهر فوتبال ایران” در بازگشت به مسیر بین المللی شدن

در زمانی که همدان از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، عنوان شهر فوتبال ایران را یدک می‌کشید و بزرگترین فستیوال فوتبال جنوب غرب آسیا را میزبانی کرد، آورده مالی خوبی را از سمت AFC برای فوتبال استان به همراه داشت. همدان پیشتاز طرح آسیا ویژن بود اما در چهار سال گذشته فرصت‌های ایجاد شده به فراموشی سپرده شد و فوتبال همدان از مسیر بین‌المللی به محلات تغییر جهت داد.

بدهی‌های سرسام‌آور فوتبال همدان شرایط را برای کار، سخت کرده است؛ بدهی‌ای که ۶۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود، حالا به عنوان یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

به نقل از ایسنا، هم‌اکنون شمارش معکوس فوتبال همدان برای میزبانی مسابقات آسیایی آغاز شده و این شروعی دوباره برای فوتبال استان در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود. مرحله مقدماتی رقابت‌های فوتبال نوجوانان آسیا در گروه ایران با حضور ۱۵۰ ورزشکار و مربی در قالب ۵ تیم به میزبانی شهر همدان برگزار خواهد شد.

عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال همدان در این‌باره می‌گوید: طبق اعلام AFC این رقابت‌ها ۲۵ شهریورماه تا دهم مهرماه در مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج آغاز می‌شود. تمام هزینه‌های برگزاری این رقابت‌ها بر عهده کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود و هیئت فوتبال همدان تنها مجری برگزاری بازی‌ها است.

صوفی بیان کرد: همدان تجربه دو دوره برگزاری رقابت‌های فوتبال پایه آسیا را عهده داشته و این تجربه در برگزاری هرچه بهتر بازی‌ها بسیار تأثیرگذار است.

تیم‌ ‌ملی ایران در گروه C رقابت‌های مقدماتی نوجوانان آسیا با تیم‌های قرقیزستان، افغانستان، لبنان و بوتان هم‌گروه است.

این پیکارها از تاریخ ۲۵ شهریورماه امسال آغاز می‌شود و تیم‌ ‌ملی ایران روز ۲۷ شهریور و در نخستین بازی به مصاف لبنان خواهد رفت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب