جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   تخلفات انتخاباتی کارناوال‌های تبلیغاتی در استان البرز به دادسرا رفت
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۲

تخلفات انتخاباتی کارناوال‌های تبلیغاتی در استان البرز به دادسرا رفت

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان البرز به شکایت از کارناوال‌های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری در استان اشاره کرد.

به نقل از مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین روحی یزدی با اعلام اینکه چند مورد تخلف انتخاباتی به دادسرا اعلام‌شده است، اظهار کرد: این تخلفات در رابطه با حضور برخی عوامل اجرایی انتخابات در برنامه‌های تبلیغاتی و جلساتی که به نفع کاندیدا بوده، گزارش‌شده است.

وی بابیان اینکه درمجموع در استان البرز انتخابات مهندسی می‌شود، افزود: سنوات گذشته برپایی چادر و اسپیس‌های تبلیغاتی تحت عنوان ستاد انتخابات در البرز مشاهده نشده بود، اما این مهم در این دوره از انتخابات در سطح شهر دیده می‌شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان البرز تصریح کرد: متأسفانه برخی فراتر از قانون اقدام‌ می‌کنند، پیرو تخلفات صورت گرفته شکایت‌هایی مطرح‌شده است.

حجت‌الاسلام‌ روحی یزدی با اشاره به اینکه حضور طرفداران کاندیداها در خیابان و ایجاد مزاحمت برای مردم از دیگر تخلفاتی است که گزارش‌شده است، گفت: راه انداختن کارناوال‌های تبلیغاتی کاندیدا نیز پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت که در این خصوص شکایت شده است.

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان البرز با تأکید بر اینکه بر اساس قانون بنرهای تبلیغاتی باید در جایگاه تعریف‌شده، محوطه و ورودی ستاد نصب شود، عنوان کرد: متأسفانه نامزدهای ریاست جمهوری بدون در نظر گرفتن این مهم بنرهای تبلیغاتی خود را در مکان‌های مختلفی نصب‌کرده‌اند که باید امحا شود.

وی در پایان اعلام کرد: نکات مذکور عمده مواردی است که طرح شکایت دراین‌باره صورت گرفته و منتظریم مراجع قانونی رسیدگی کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...
به نقل از ایرنا،ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) درسال ۱۳۹۹، ۱۰ درصد بوده و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشورهای عضو کلوپ پراگ (اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه)، ۲...

مطالب مرتبط با برچسب

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در اندونزی و (پیروزی جوکو ویدودو)، حامیان بازنده انتخابات (ژنرال پرابوو سوبیانتو) نتیجه را نپذیرفتند و به خیابان های جاکارتا پایتخت این کشور آمدند و تظاهرات کردند. در شب دوم درگیری بین نیروهای امنیتی...
محمدجواد ظریف صبح روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود از حضور باشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری تقدیر کرد. در پیام اینستاگرامی «ظریف» آمده است: «وامدار همه مردم ایرانیم که با حضور باشکوه و هوشمندانه خود در انتخابات در داخل و خارج...