سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صادرات خط قرمز حیثیت اقتصادی کشور است
۲۶ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۸

صادرات خط قرمز حیثیت اقتصادی کشور است

صادرکننده نمونه ملی، صادرات را خط قرمز حیثیت اقتصادی کشور دانست و تأکید کرد: برای صادرکننده جایگاه شخصیتی تعریف نشده تا در زمان بروز مشکل، نهادهای اجرایی برخوردی در شأن وی داشته باشند.

محمد یارمحمدی: وضعیت کنونی ما از جنگ که بدتر نیست در آن دوران صادرکنندگان مشکلی نداشتند و کار خود را می کردند ولی الان با هزاران مشکل در داخل مواجه هستند.

این صادرکننده نمونه ملی تأکید کرد: مناطق آزاد دقیقا نشان دهنده سیاست های نادرستی است که بر اقتصاد کشور تحمیل شده و جایی را می خواهند به وجود آوردند تا این سیاست ها در آن اعمال نگردد.

یارمحمدی در پاسخ به این پرسش که چرا محصولات کشاورزی مازندران مشتری خاصی از کشورهای منطقه ندارد، اظهار کرد: آمریکا ۷۰ هزار تن انار تولید می کند در صورتی که ایران تولیدکننده یک میلیون تن انار است اما درآمد آن از صنایع تبدیلی محصول این محصول بیش از ۲ میلیارد دلار بوده در حالی که ایران از صادرات انار تنها ۳۰ میلیون دلار به دست می آورد.

تحریم داخلی خطرناک تر و مخرب تر از تحریم خارجی

صادرکننده نمونه ملی مهمترین مشکل اقتصادی کشور را اقتصاد دولتی دانست و خاطر نشان کرد: اقتصاد دولتی اجازه رشد بخش خصوصی را نمی دهد و انگیزه را از تولیدکننده می گیرد.

یارمحمدی افزود: اگر اقتصاد ما انگیزه آفرین، سودآفرین و کم تنش باشد این اقتصاد را می توان پویا، حامی اشتغال و دارای ارزش افزوده دانست.

وی افزود: اینکه تاجر و فعال اقتصادی در هنگام کار شاد و سرحال باشد بسیار مهم است.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه اساس سیاست کشورهای خارجی و توسعه یافته بر حمایت از بخش خصوصی است، اظهار کرد: این بخش خصوصی است که توانسته شرکت های بزرگ و چند ملیتی را در نقاط مختلف دنیا به وجود آورد چون دولت ها هیچ تنشی را معطوف به آن نکرده اند.

 

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب

جشن بازگشت ۷۵ واحد صنعتی راکد مازندران به چرخه تولید در سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان با حضور مسوولان برگزار  شد. رئیس اتاق بازرگانی مازندران در این مراسم، در سخنانی گریزی به نامگذاری سال ها در یک...