پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صادرات عامل اصلی افزایش قیمت مصنوعات آهنی
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۵

صادرات عامل اصلی افزایش قیمت مصنوعات آهنی

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات، صادرات را عامل اصلی افزایش قیمت مصنوعات آهنی دانست و گفت: به دلیل رکود در ساخت  و ساز کشور، تولید کننده نیز ترجیح می دهد کالای خود را صادر کند.

محمد آزاد در خصوص افزایش ۴۰ درصدی قیمت فولاد گفت: به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه همچون گنداله، کنستانتره و آهن اسفنجی شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم.

وی ادامه داد: قیمت شمش طلا نیز به تاثیر از این افزایش قیمت ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد و به طبع آن قیمت میلگرد و فولاد نیز بالا رفته است و در نهایت شاهد افزایش ۴۰ درصدی مصنوعات آهنی هستیم.

وی در خصوص علل این افزایش قیمت گفت: وقتی در ساخت و ساز رکود وجود دارد و خریداری برای آهن آلات نیست تولید کننده مجبور است کار خود را تعطیل کند اما وزارت صنعت مخالف تعطیلی واحدهای تولیدی است به همین سبب به آنها اجازه صادرات می دهد.

آزاد ادامه داد: در حال حاضر بازار صادراتی رونق دارد و هر چند ماه شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم. تولید کننده نیز ترجیح می دهد کالای خود را صادر کند تا ارز دریافت کند. از طرفی اگر دوباره رونق در بازار داخل حاکم شود توان واحدهای تولیدی ما بیش از مصرف داخلی است.

آزاد در خصوص تاثیر گذاری این افزایش قیمت در ساخت و ساز گفت: سازندگان داخلی به سبب رکود این افزایش قیمت را لحاظ نمی کنند و اگر دولت بخواهد می‌تواند با جلوگیری از صادرات قیمت را در داخل کنترل کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها