یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صادرات ٩٩.٨ درصد گوگرد مجتمع گاز پارس جنوبی
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۸

صادرات ٩٩.٨ درصد گوگرد مجتمع گاز پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران گفت: سال گذشته ٩٩.٨ درصد گوگرد مجتمع گاز پارس جنوبی صادر شد و امسال نیز تمام گوگرد تولیدی مجتمع با برنامه ریزی های صورت گرفته صادر خواهد شد.

به نقل از مهر، محمد علی براتی مدیر عامل شرکت بازرگانی گاز ایران در نشست مشترک شرکت بازرگانی گاز ایران و مجتمع گاز پارس جنوبی که به میزبانی مجتمع عظیم گازی برگزار شد، ضمن بیان خبر فوق گفت: من از شرکت ملی گاز و مجتمع گاز پارس جنوبی که وظیفه بازاریابی و فروش ال پی جی همه فازهای این مجتمع عظیم را بر عهده شرکت بازرگانی گاز ایران قرار داد، تشکر می کنم.

وی افزود: شرکت بازرگانی گاز ایران دارای پتانسیل بالایی است و امیدواریم بتوانیم در آینده بازاریابی و فروش میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی را نیز بر عهده بگیریم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران گفت: شرکت ما دو نوع محصول گاز مایع و گوگرد را از پارس جنوبی صادر می کند.میزان پروپان صادراتی مجتمع گاز پارس جنوبی در سال ٩۵، بیش از ۶٣٠ هزار تن و میزان بوتان صادراتی نیز بیش از ٣٣١ هزار تن بوده است.

وی اظهار داشت: در سال ٩۴ تمام ال پی جی تولید شده صادر شد و در سال ٩۵ نیز بیش از ٩٨ درصد ال پی جی مجتمع صادر شد. از سال ٩٣ با بهبود شرایط جهانی صادرات ما نیز وضع بهتری پیدا کرد.

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر با پتروشیمی پارس و هلدینگ خلیج فارس نیز ارتباط بسیار خوبی داریم و این می تواند به ما در داشتن سهم بیشتر از بازار جهانی و تعیبن شرایط قیمت کمک کند.

براتی اظهار داشت: در سال گذشته ٩٩.٨ درصد گوگرد مجتمع گاز پارس جنوبی صادر شد و امسال نیز تمام گوگرد تولیدی مجتمع با برنامه ریزی های صورت گرفته صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در زمینه صادرات ال پی جی بزرگترین بازار هدف ما کشور چین خواهد بود. هم اکنون نیز تا ٩٠ درصد مقصد صادرات ما کشور چین است. هند نیز بازار بسته و دولتی است، امابازار بسیار مناسبی است و اولین قرارداد صادرات به این کشور بسته شده است. این قرارداد تا یک ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

امیدواریم در آینده قراردادهایی با شرکت نفت هندوستان داشته باشیم و قراردادها بین دو دولت امضا شود. یکی دیگر از بازارهای هدف ما در آینده می تواند بازار کشور اندونزی باشد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۱۵ معدن راکد در این استان در سال گذشته احیا و بهره‌برداری از آنها آغاز شد. رشید مرادی افزود: این معادن در شهرستان‌های دیلم (سه مورد)، دشتی (پنج فقره)،...
به نقل از ایرنا، مهرداد ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر روز سه‌شنبه در نشست شورای فنی استان بوشهر با انتقاد از عملکرد شرکت­‌های جهاد نصر در پروژه­‌های عمرانی استان بوشهر افزود: این شرکت‌ها در هر پروژه­‌ای در استان ورود کردند،...