پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صادرات 5 میلیون تنی به افغانستان از طریق راه آهن خواف- هرات
۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۱۵

صادرات ۵ میلیون تنی به افغانستان از طریق راه آهن خواف- هرات

مدیرکل بین الملل راه آهن با اشاره به افتتاح خط آهن خواف- هرات بیان کرد: با اجرای این پروژه شاهد صادرات ۵ میلیون تنی کالا از ایران به افغانستان خواهیم بود و به همین دلیل می توان از این خط آهن به عنوان یکی از قطب های اقتصاد کشور نام برد.

به گفته عباس نظری به دلیل اهمیت بالای راه آهن خواف- هرات در مورد استفاده از آن برای ایران و هند، قبل از آنکه به طور کامل به هرات برسد، افتتاح خواهد شد.

وی افزود: مسیر ریلی خواف تا مرز شمتیغ (داخل خاک ایران) به دست وزیر راه و شهرسازی افتتاح شده بود اما  ۳۰ کیلومتر از ۶۴ کیلومتری که قرار بود تا هرات از سوی ایران و از محل کمک های ایران به افغانستان ساخته شود باقی مانده که تا ۳ هفته آینده ساخته و بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: اولین محموله صادراتی ایران به افغانستان در این مسیر، سیمان است و سایر اقلام صادراتی ایران به خصوص بنزین و گازوئیل نیز، از مسیر ریلی به این کشور ارسال خواهد شد. پیش بینی می شود با افتتاح این مسیر صادرات ما به افغانستان به ۵ میلون تن در سال برسد.

مدیرکل بین الملل راه آهن گفت: به دلیل حجم بالای صادرات کالاهای هندی به افغانستان این خط ریلی به سود هندی هاست. به این صورت که کشتی های هند پس از تخلیه بار در بندرعباس، محموله های کانتینری یا فله خود را از طریق راه آهن بندرعباس ـ بافق به خواف برده و از آنجا به افغانستان حمل می کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها