سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۶

صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده

معاون وزیر راه – خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه بزرگراه غرب کشور در کردستان اظهار کرد: پروژه های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم تعریف شده و عملیات اجرایی آنها هم در حال انجام است.

وی افزود: یکی از اقدامات خوب پروژه بزرگراهی غرب کشور بوده که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه طول کل این کریدور یک هزار و ۴۸۰ کیلومتر است، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ کیلومتر از این بزرگراه در استان کردستان زیر بار ترافیک رفته و ۱۲۰ کیلومتر آن نیز در حال عملیات اجرایی بوده و ۴۰ کیلومتر هم باید به مناقصه گذاشته شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته مطالعات تمام قطعات این محدوده در کردستان انجام شد و پیمانکاران آن هم انتخاب شدند که امیدواریم در برنامه سه ساله آینده آن را به اتمام برسانیم.

خادمی بیان کرد: این کریدور می تواند نقش توسعه ای برای غرب کشور ایفا کند و برای مردم منطقه هم سودبخش خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امسال در بخش بزرگراهی بیش از ۱۲۰ درصد با رقمی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در استان کردستان تخصیص داشته ایم و در محور مریوان هم حدود ۳۰۰ درصد با رقمی بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته است.

معاون وزیر راه در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش ریلی هم اشاره و اعلام کرد: امسال در این بخش پنج مرکز استان در اولویت ما هستند که اتصال استان کردستان به شبکه ریلی یکی از این پروژه های اولویت دار ماست.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی قطعات راه آهن سنندج به همدان با پیشرفت خوبی در حال اجراست که به محض اتمام آن بحث ریل گذاری را هم آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: برای این پروژه تخصیص اعتبار خوبی را پیش بینی کرده‌ایم و حدود دو سال و نیم سال آینده انتظار داریم به بهره برداری برسد.

خادمی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ کیلومتر طول مسیر ریل گذاری راه آهن سنندج است که حداکثر طی ۳۰ ماه آینده صدای صوت قطار در سنندج شنیده خواهد شد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از ایلنا،به گفته کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن؛ با وجود تغییراتی که در مالکیت شرکت تراورس به عنوان بزرگترین شرکت خدماتی در راه آهن به وجود آمده و اکثر کارگران شاغل در خطوط ریلی تحت مسئولیت این شرکت...
فرزین فرشاد  گفت:برهمین اساس  تعریض زیر گذر سرحدآباد فردیس  با تخصیص اعتبار مذکور به زودی آغاز می شود. وی،با بیان اینکه عرض کم تقاطع غیر همسطح سرحدآباد مشکلاتی به لحاظ ترافیکی ایجاد کرده است ، گفت : از سوی دیگر نامناسب بودن...