دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   صدور نمونه قدیمی “کارت ملی” برای ایرانیان خارج از کشور
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۸

صدور نمونه قدیمی “کارت ملی” برای ایرانیان خارج از کشور

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در مورد صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: برای این هموطنان فعلا نمونه قدیمی صادر می شود و تمهیدات صدور نمونه جدید برای سال های آتی اندیشیده می شود.

با پیاده‌سازی طرح کارت ملّی هوشمند، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند.

تاکنون کشورهای مختلفی اقدام به طراحی و بعضاً پیاده‌سازی این نوع کارتها نموده اند. در آسیا کشورهایی مثل مالزی، سنگاپور و هنگ‌کنگ در این زمینه، پیشرو بوده‌اند. کشورهای مختلف بر اساس نیازها و امکانات موجود، کاربردهای متفاوتی را روی کارت ملی هوشمند خود گنجانده‌اند اما نکته مشترک در اکثر موارد، شناسایی و تصدیق هویت بصورت دیجیتال می باشد.

سیف الله ابوترابی در مورد اهداف این سازمان در خصوص طرح کارت ملی هوشمند اظهار کرد: در حال حاضر فعلا دو جامعه هدف داریم یکی افرادی که کارت آنها فاقد اعتبار است و افرادی که وارد سن بهره مندی از کارت جدید یعنی ۱۵ سال تمام خواهند شد. آنهایی که به این سن می‌رسند نیز کارت ملی هوشمند دریافت می‌کنند.

وی در مورد وضعیت کارت هوشمند افرادی که در خارج از کشور هستند گفت: برای افراد خارج از کشور فعلا نمونه قدیمی را صادر می‌کنیم.

برای افراد ایرانی خارج از کشور نیز به دلیل اینکه شرایط نرم افزاری و سخت افزاری فراهم نیست فعلا این کار صورت نمی‌گیرد و بناست که در آینده این امکانات هم فراهم شود ولی در سال جاری فعلا این اتفاق نمی‌افتد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب