سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صدور ۳۱ کد حقوقی برای سرمایه گذاران خارجی در خردادماه
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۹

صدور ۳۱ کد حقوقی برای سرمایه گذاران خارجی در خردادماه

به نقل از بازار سرمایه، محمد رضا محسنی با بیان اینکه سمات در خردادماه امسال تعداد ۳۱ کد برای سرمایه گذاران خارجی صادر کرد، گفت: ۸ سرمایه گذار حقیقی از کشورهای انگلیس، استونی، نروژ، گرجستان، کویت، عراق، امارات و بنگلادش ماه گذشته با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کد معاملاتی فعالیت خود را دریافت کردند.

مدیرعامل سمات تصریح کرد: نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال ۷۳ یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون ۸۶۸ کد سهامدار خارجی در این بازار صادر شده است. شرکت سپرده گذاری مرکزی در ماه گذشته ۲۳ هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه صادر کرد تا تعداد کدهای سهامداران این بازار به رقم ۹ میلیون و ۴۲۲ هزار کد برسد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار مرد و ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار زن در بازار سرمایه کد سهامداری دریافت کرده اند، افزون بر اینکه بیش از ۵۴ هزار کد حقوقی نیز صادر شده است.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: حدود ۱۹ نفر در ماه گذشته با خرید اوراق تسهیلات حق مسکن وارد فرآیند دریافت این تسهیلات شدند.

وی در خصوص سهامداران فعال بازار سرمایه در خردادماه ۹۶ ابراز داشت: تعداد ۱۶۸ هزار و ۶۵۹ کد حداقل یک تا ۱۰ معامله (خرید یا فروش)، ۲۱ هزار و ۴۵۶ کد بین ۱۱ تا ۲۰ معامله و ۲۷ هزار و ۹۸۰ کد بیش از ۲۰ معامله را در ماه گذشته انجام دادند.

درحال حاضر سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، اسپانیا، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، لهستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، لهستان، کانادا، جزایر کیمن، هنگ کنگ، قطر، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، ارمنستان، جزایر ویرجین، نیجریه و افغانستان فعال هستند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب