جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صعود یکدست قندی ها / خودرویی ها در کانال کاهشی
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۲۳

صعود یکدست قندی ها / خودرویی ها در کانال کاهشی

امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۸۷ واحد رشد کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۷۲۰ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۳۰ واحدی خود تا رقم ۱۷ هزار و ۱۹۶ واحدی بالا آمد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۳۲ واحد رشد به عدد ۸۵ هزار و ۷۹۹ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۲۹ واحد کاهش عدد ۵۴ هزار و ۲۲۳ واحدی را تجربه کرد. اما شاخص بازار دوم با ۵۸۰ واحد رشد به عدد ۱۷۶ هزار و ۶۶۲ واحدی رسید.

نماد شرکت ارتباطات سیار ایران با حدود ۷۰ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش را در نوسانات صعودی دماسنج بازار سرمایه داشت. همچنین نماد شرکت‌های آسان پرداخت پرشین، گروه مپنا و پالایش نفت تهران تاثیرات مثبتی روی دماسنج بازار داشتند.

پالایش نفت بندرعباس نیز در طرف مقابل ۲۲ واحد تاثیر منفی روی شاخص‌ها گذاشت. کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه‌ گذاری قدیر و گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان نیز بر روند دماسنج بازار تاثیرات کاهنده داشتند.

امروز در گروه قند و شکر شاهد رشد یک باره تمامی نمادها بودیم به طوری که در تعدادی از نمادهای گروه قندی صف خرید مشاهده می‌شد. اما در گروه محصولات شیمیایی اکثر نمادها مخصوصا آنهایی که از حجم و ارزش بالای معامله برخوردار بودند روند رو به کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز قیمت سهام اکثر شرکت‌ها روند رو به کاهش را طی کرد به عنوان مثال در معادن بافق که ارزش معاملات‌اش به بیش از ۹ میلیارد تومان می‌رسید و حجم معاملاتش رقم ۷۴۴ میلیون سهم را تجربه می‌کرد قیمت پایانی‌اش نزدیک به دو درصد افت کرد، اما در گروه فلزات اساسی روند تغییر قیمت‌ها مقداری متعادل تر بود و نیمی از نماد توانستند روند رو به افزایش را در قیمت پایانی تجربه کنند.

در گروه خودرو نیز سهام شرکت‌های ایران خودرو، پارس خودرو، زامیاد، سایپا دیزل، قطعات اتومبیل ایران، آهنگری تراکتورسازی ایران و تعداد دیگری از سهم‌ها روند رو به کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند و تعدادی از تک سهم‌ها نیز علی‌رغم رشد از افزایش قیمت چندانی برخوردار نبودند.

آیفکس نیز ۲.۶ واحد رشد کرد و در آستانه کانال ۹۰۰ واحدی قرار گرفت. ارزش معاملات بورس تهران به عدد ۱۱۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۲۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۹ هزار و ۷۵۰ نوبت داد و ستد بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب