شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   صنایع استان لرستان باید چابک و انعطاف‌پذیر شوند
۱ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۲۳

صنایع استان لرستان باید چابک و انعطاف‌پذیر شوند

احمد مرادپور معاون عمرانی استانداری لرستان در نشست هم‎‌اندیشی استاندار با تولیدکنندگان استان اظهار کرد: فعالان اقتصادی معتقد هستند که آفت اقتصاد ما ورود دولتمردان به بخش خصوصی است و دولت نیز توجیهات خود را در این شرایط دارد.

وی تاکید کرد: صنعتی که از اوایل انقلاب تاکنون به آن تسهیلات تزریق می‎شود و هر روز برای آن جلسه برگزار می‎شود، مشکل اساسی دارد و باید آن را تغییر داد.

مرادپور با بیان اینکه صنعتگران ما در مقابل تغییر به شدت مقاومت می‎کنند، یادآور شد: به عنوان مثال صنعت سنگ دیگر مصرف ندارد چراکه تکنولوژی‎های جدید آمده است و اگر هزاران میلیارد اعتبار و هزاران جلسه برای رفع مشکلات آن برگزار شود، مشکلاتش حل شدنی نیست و باید این صنعت را تغییر داد و محصولاتی جدید به وجود آورد.

معاون استاندار لرستان افزود: شرکت پارسیلون با روال گذشته دیگر شرکت پارسیلون سی سال پیش نخواهد شد مگر آنکه چابک و انعطاف‎پذیر باشد.

وی ادامه داد: هر تولیدی عمری دارد و عمر آن محدود است و باید صنایع ما بروز شوند و صنعتگران نیز باید آمادگی داشته باشند در امکانات و دانش خود تغییر ایجاد کنند و محصول جدید ارائه دهند.

مرادپور خاطر نشان کرد: از طرفی در سیستم دولتی هم بسیاری از کارشناسان و مدیران بخش نامه‎ها را تفسیر به رای می‎کنند و آنها هم انعطاف‎پذیری لازم را ندارند و باید این سیستم در این خصوص عکس‎العمل بهتری نشان دهد.

معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: به دستور استاندار تلاش کردیم از طریق تهاتر کردن بدهی‎ها مشکل کارخانه سیمان و شرکت گاز حل شود و هر دو این طرفین مشکل دارند و این مثال نمونه‎ای از مشکلات کشور است.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

 مهرداد قاسمی گفت،برای فعال شدن دوباره این تعداد معدن در چهارمحال و بختیاری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود و با بهره‌برداری از این معادن حداقل برای ۱۰۵ نفر در استان اشتغال‌زایی خواهد شد.وی معادن قابل احیاء را شامل ۲ گروه دانست...
به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون استاندار لرستان گفت: ایجاد بازارچه به منظور فروش کالاهای تولید داخل ابتدا در شهرهای بزرگ انجام می‌شود. احمد مرادپور در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی گفت : شنبه‌بازارها و ..‌. به دلیل کار غیراستاندارد باید در بازارچه‌های ثابت حضور...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها