دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   صنایع فرابورس ایران بهترین عملکرد هفتگی را ثبت کرد
25 دی 1395 , ساعت 10:47

طی هفته گذشته ؛

صنایع فرابورس ایران بهترین عملکرد هفتگی را ثبت کرد

رصد معاملات بازار سهام  نشان می‌دهد معامله بیش از هزار میلیارد ریال صنایع فرابورس ایران بهترین عملکرد هفتگی را ثبت کرد .

در این میان معامله ۹۸۶ میلیون ورقه در ۱۹۱ هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران، ارزش دادوستدها را در ۴ روز معاملاتی هفته به ۶۵۸۷ میلیارد ریال رساند که اگرچه حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته پیشین با افت همراه شد، اما تعداد دفعات دادوستد اوراق رشد ۱۷۱ درصدی را تجربه کرد.

رصد معاملات بازار سهام فرابورس ایران نشان می‌دهد بازار دوم با معامله ۵۷۹ میلیون سهم به ارزش ۱۵۰۱ میلیارد ریال بهترین عملکرد هفتگی را در مقایسه با بازار اول و پایه ثبت کرد. در این بازار به‌ترتیب حجم و ارزش معاملات با افزایش ۱۸۹ و ۵۰ درصدی روبه‌رو شدند.

بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نیز که کمتر از یک ماه از آغاز معاملات در این بازار می‌گذرد در حالی خرید و فروش یک میلیون و ۴۰۰ هزار سهم به ارزش ۴۳ میلیارد ریال را به ثبت رساند که نسبت به هفته پیشین با افزایش بیش از ۵۰۰ درصدی حجم و ارزش معاملات همراه شد. یکشنبه هفته آینده دومین شرکت به نام گز سکه در تابلوی دانش‌بنیان این بازار عرضه اولیه می‌شود.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز ۱۹ میلیون ورقه به ارزش ۴۳۰۹ میلیارد ریال نقل و انتقال یافت که عمده ارزش آن به معاملات اوراق بدهی به میزان ۳۹۶۸ میلیارد ریال اختصاص داشت. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن نیز به ترتیب دادوستد ۱۴ میلیون ورقه بهادار و ۲۰۰ هزار ورقه تسه را به ارزش ۱۵۷ و ۱۸۴ میلیارد ریال تجربه کردند.

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم شاخص کل فرابورس نیز افت ۱.۷ درصدی را تجربه کرد و در آخرین روز معاملاتی هفته نشانگر عدد ۸۳۰.۵ واحد شد. ارزش بازار نیز روز چهارشنبه رقم ۹۵۷ هزار و ۷۹۱ میلیارد ریال را ثبت کرد.

هفته گذشته همچنین ۱۳۷۸ میلیارد ریال سهام در صنایع مختلف فرابورسی معامله شد که بیشترین سهم از ارزش معاملات را به میزان ۳۳ درصد گروه فلزات اساسی در اختیار گرفت. در این صنعت ۴۵۴ میلیارد ریال سهم معامله شد. پس از آن گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر با معامله ۲۱۸ میلیارد ریال و سهم ۱۶ رصدی در رده دوم قرار گرفت. گروه حمل و نقل نیز با خرید و فروش ۱۲۵ میلیارد ریال سهم ۹ درصدی را به خود اختصاص داد و در جایگاه سوم صنایع پیشرو بازار سهام فرابورس ایستاد.

براسا این گزارش، بیشترین حجم معاملات روزانه فرابورس به روز دوشنبه ۲۰ دی ماه با معامله ۳۲۶ میلیون ورقه تعلق گرفت و روز شنبه هجدهم این ماه نیز ارزش معاملات به میزان ۲۰۲ میلیارد ریال بود که از سایر روزهای معاملاتی هفته رقم بالاتری را نشان می‌داد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

قطر در سال ۲۰۱۷، ممنوعیت ۱۲ ساله توسعه بزرگترین میدان گاز طبیعی جهان را که بیشتر آن در زیر آب های خلیج فارس قرار داد، لغو کرد. در مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد قصد دارد از سهم خود...
برخی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به انجام برخی مزایده‌ها برای املاک شهرداری گرگان، خواستار بازنگری جدی در روند کارشناسی و قیمت گذاری بر مستغلات این نهاد شدند. رسمی و علنی پارلمان شهری گرگان با موضوع ضرورت...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها