یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   صنعت و کشاورزی البرز در تولید محصول کیفی سرآمد هستند
۸ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

صنعت و کشاورزی البرز در تولید محصول کیفی سرآمد هستند

رحیم بنا مولایی در نشست هیات تجاری کشور عراق در البرز افزود: این استان در تولید کالای درجه یک و محصولات کشاورزی با کیفیت مانند گل و گیاه دارای جایگاه خوبی در منطقه و جهان است و به همین دلیل بخشی از این محصولات صادر می شود.
وی ادامه داد: اکنون همکاری تجاری و بازرگانی بین ۲ کشور ایران و عراق در زمینه های نساجی، دارویی ، مواد غذایی، ماشین آلات و تجهیزات در سطح مطلوبی قرار دارد که بخشی از نیازهای عراق از طریق استان البرز تامین می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی البرز گفت: این استان با برخورداری از حدود سه هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی یکی از قطب های صنعتی مهم کشور محسوب است که این امر نقش تجاری آن را بارز کرده است.
وی افزود: البرز در تولید محصولات دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو و کشاورزی دارای ظرفیت های بی بدیل است و این مهم بستر توسعه روابط اقتصادی با کشورهای منطقه را به وجود آورده است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز با اشاره به گام های موثر استان در توسعه صادرات افزود: با آغاز فعالیت شرکت توسعه صادرات البرز بسیاری از موانع بر طرف شده است.
بنامولایی، مشارکت و همکاری بخش تولید استان البرز با کشورهای منطقه مانند عراق ، سوریه و لبنان ستودنی دانست و گفت: استان البرز برای صادرات محصولات مورد نیاز کشور عراق حتی به صورت بالک (بدون بسته بندی ) و به صورت وزنی تحت لیسانس ایران آمادگی دارد.
وی تاکید کرد: در استان البرز ظرفیت های قابل توجهی در زمینه نساجی، پارچه ، پوشاک ، چرم و صنایع مورد نیاز مصالح سا ختمانی وجود دارد، لذا در این نشست که مدیران اجرایی تشکل ها نیز حضور دارند می توانیم در توسعه روابط تجاری بین دو کشور گام های مهمی برداریم.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

رحیم بنا مولایی در نشست مشترک هیئت تجاری کشور آلمان با فعالان اقتصادی استان البرز با اشاره به تجارت از دست رفته حوزه حلال در اروپا افزود: با توجه به رشد صنعت فعال ایران در حوزه غذای حلال درصدد ایجاد...
رحیم بنا مولایی : در نشست های مشترک فعالان اقتصادی ما با تجار و دست اندرکاران تولید و صادرات هند مذاکرات ثمر بخشی در زمینه های صنایع هوایی، قطعات خودرو، انواع و اقسام پمپ ها و موتورهای برق، موتور انواع...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها