سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی  »   ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است
7 اسفند 1395 , ساعت 9:43

ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به ضرورت وکالت در جامعه امروز با تاکید بر این مهم که لازمه وکالت امانت است،امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین را از اضلاع دادرسی عادلانه بر شمرد.

عباسعلی کدخدایی درباره ضرورت وکالت در جامعه امروز نوشت:در مبانی دینی ما و نیز در قانون اساسی یکی از وظایف حکومت و قوه قضائیه احیای حقوق_عامه و گسترش عدل و وجود  دادرسی عادلانه است. لزوم  احیای حقوق عامه اطلاع مردم از حقوق خود می باشد و از جمله راههای تحقق این امر وجود روش ها و ابزارهایی خاص، که در این مورد  وکالت است. بنا بر این حضور وکلا و مشاورین در دادگستری و در سیر رسیدگی ها دو اثر دارد:
اطلاع از حقوق خود، کوتاه کردن مسیر دادرسی و جلوگیری از اطاله دادرسی و پیگیری‌های غیر ضرور.
اما توصیه به  وکلا به عنوان ضلع دیگر دادرسی عادلانه:
لازمه  وکالت امانت است، هم امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و هم امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین.  وکلا به عنوان امنا مردم به شمار می‌روند پس باید تلاش کرد این اعتماد و اعتبار با رفتار خلاف انتظار از بین نرود.

پایان خبر – ن ش

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها