پنجشنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی  »   ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است
۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۴۳

ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به ضرورت وکالت در جامعه امروز با تاکید بر این مهم که لازمه وکالت امانت است،امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین را از اضلاع دادرسی عادلانه بر شمرد.

عباسعلی کدخدایی درباره ضرورت وکالت در جامعه امروز نوشت:در مبانی دینی ما و نیز در قانون اساسی یکی از وظایف حکومت و قوه قضائیه احیای حقوق_عامه و گسترش عدل و وجود  دادرسی عادلانه است. لزوم  احیای حقوق عامه اطلاع مردم از حقوق خود می باشد و از جمله راههای تحقق این امر وجود روش ها و ابزارهایی خاص، که در این مورد  وکالت است. بنا بر این حضور وکلا و مشاورین در دادگستری و در سیر رسیدگی ها دو اثر دارد:
اطلاع از حقوق خود، کوتاه کردن مسیر دادرسی و جلوگیری از اطاله دادرسی و پیگیری‌های غیر ضرور.
اما توصیه به  وکلا به عنوان ضلع دیگر دادرسی عادلانه:
لازمه  وکالت امانت است، هم امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و هم امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین.  وکلا به عنوان امنا مردم به شمار می‌روند پس باید تلاش کرد این اعتماد و اعتبار با رفتار خلاف انتظار از بین نرود.

پایان خبر – ن ش

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب