جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی  »   ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است
۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۴۳

ضرورت وکالت در جامعه امروز / لازمه وکالت امانت است

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به ضرورت وکالت در جامعه امروز با تاکید بر این مهم که لازمه وکالت امانت است،امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین را از اضلاع دادرسی عادلانه بر شمرد.

عباسعلی کدخدایی درباره ضرورت وکالت در جامعه امروز نوشت:در مبانی دینی ما و نیز در قانون اساسی یکی از وظایف حکومت و قوه قضائیه احیای حقوق_عامه و گسترش عدل و وجود  دادرسی عادلانه است. لزوم  احیای حقوق عامه اطلاع مردم از حقوق خود می باشد و از جمله راههای تحقق این امر وجود روش ها و ابزارهایی خاص، که در این مورد  وکالت است. بنا بر این حضور وکلا و مشاورین در دادگستری و در سیر رسیدگی ها دو اثر دارد:
اطلاع از حقوق خود، کوتاه کردن مسیر دادرسی و جلوگیری از اطاله دادرسی و پیگیری‌های غیر ضرور.
اما توصیه به  وکلا به عنوان ضلع دیگر دادرسی عادلانه:
لازمه  وکالت امانت است، هم امانت در حفظ اطلاعات دریافتی از موکلین و هم امانت در ارائه مشاوره واقعی به موکلین.  وکلا به عنوان امنا مردم به شمار می‌روند پس باید تلاش کرد این اعتماد و اعتبار با رفتار خلاف انتظار از بین نرود.

پایان خبر – ن ش

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب