چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی, خودرو  »   طراحی و تولید دو محصول جدید پژو ۲۰۷A صندوق‌دار و دنا پلاس در ایران خودرو
۲۶ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۷

مدیر مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

طراحی و تولید دو محصول جدید پژو ۲۰۷A صندوق‌دار و دنا پلاس در ایران خودرو

 از  خبر داد.

 کیوان وزیری، مدیر مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو  امروز در نشستی خبری اظهار کرد: طراحی و تولید دو محصول جدید پژو ۲۰۷A صندوق‌دار و دنا پلاس در ایران خودرو  و با بهره‌گیری از فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام و با استفاده از توان متخصصان ایرانی صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که طراحی این دو محصول در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: برای طراحی پژو ۲۰۷A صندوق‌دار ۵۰ میلیارد تومان و دناپلاس ۵۵۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وزیری با بیان این‌که قیمت دناپلاس به طور میانگین سه تا چهار میلیون تومان گران‌تر از خودروی دنا فعلی خواهد بود، تصریح کرد: عرضه دنا اتوماتیک و همچنین دنا با موتور توربوشارژ نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید انبوه پژو ۲۰۷A صندوق‌دار از اسفندماه سال جاری آغاز شده و نیمه اول شهریورماه سال آینده عرضه خواهد شد. قیمت این محصول به طور میانگین ۴ – ۵ میلیون تومان گران‌تر از محصول فعلی خواهد بود.

وی افزود: در دناپلاس استانداردهای ایمنی این خودرو افزایش یافته و عرضه آن تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به این‌که با توجه به آنکه طراحی پژو ۲۰۷A صندوق‌دار در ایران خودرو صورت گرفته است چرا آرم شرکت پژو بر روی این خودرو قرار دارد، ادامه داد: به هرحال اگر آرم پژو را از روی این خودرو برداریم کار اصیل و درستی نخواهد بود. ۲۰۷A صندوق‌دار اگر چه آرم پژو را دارد اما طراحی آن به‌طور کامل در مرکز تحقیقات ایران خودرو صورت گرفته است و از مرکز ایران نیز به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , خودرو

نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: انتظار می‌رود بنیاد علوی همانند سروآباد به مناطق شرق استان که با مشکلات زیادی مواجه‌ هستند، توجه و ورود جدی داشته باشد. حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در دیدار با مدیران بانک سینا غرب کشور...
رییس اداره ورزش و جوانان تفت گفت: تنها استخر شهرستان از زمان تأسیس تاکنون هیچ گونه تعمیرات اساسی بر روی آن صورت نگرفته و نیازمند توجه مسوولان و تخصیص اعتبار کافی برای بازگشایی است. فرهاد فرزان مقدم افزود: این استخر...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها