سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   طرح اعتکاف علمی دانشگاه فردوسی از 9 الی 12 خرداد ماه
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۲

طرح اعتکاف علمی دانشگاه فردوسی از ۹ الی ۱۲ خرداد ماه

رییس اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه طرح اعتکاف علمی که از ۹ الی ۱۲ خرداد ماه جاری در مسجد الزهرا برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: از کسانی که در این برنامه ثبت نام کرده‌اند، درخواست شده تا دروسی که در آن با مشکل روبرو هستند، به ما اطلاع دهند و همکاران ما با هماهنگی که با دانشجویان نخبه شاهد و ایثارگر داشته‌اند رفع اشکال را برای دروس درخواستی انجام دهند.

به نقل از ایسنا، دکتر حسین افخمی روحانی شامگاه گذشته در مراسم تجلیل از دانشجویان نخبه شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد که در تالار ایثار شهرستان طرقبه برگزار شد، اظهار کرد: در مقطع کارشناسی ۸۴۶، کارشناسی ارشد ۳۹۷، دکتری حرفه‌ای ۴۴ و دکتری تخصصی ۱۴۵ دانشجو شاهد و ایثارگر در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: با توجه به قانون مصوب وزارت علوم سعی داریم محفل‌های دوستانه را که  در سایر دانشگاه‌های بیشتر برگزار می‌شود را رونق دهیم. در سال گذشته چند برنامه اردو را در نظر گرفتیم که متاسفانه از آن استقبال خوبی نشد، ولی به نتیجه رسیدیم که با هر تعدادی که علاقه‌مند هستند فعالیت را آغاز کنیم و ادامه دهیم.

رییس اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد  ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که در ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر تصویب شد، توسعه اساتید مشاور در دانشگاه بود که با توجه به تراکم دانشجویان در هر دانشکده، استاد مشاور تعیین شود. همچنین یکی دیگر از فعالیت‌ها، مشاوره در حوزه کارآفرینی و اشتغال است؛ امروز خانواده‌های شاهد و ایثارگر در دانشگاه فردوسی مشهد هر مشکلی داشته باشند، جهت حل مشکل آن‌ها تلاش خواهیم کرد.

افخمی روحانی با اشاره به اینکه تشویق دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر نیز در برنامه ما قرار دارد، عنوان کرد: ذهنیتی که در بیشتر مواقع نسبت دانشجویان شاهد و ایثارگر وجود دارد، این است که آنان سطح علمی پایین تری نسبت به سایر دانشجویان دارند  که البته آمارها این مطلب را تایید می‌کند، اما عده‌ای از این دانشجویان که تلاش می‌کنند، باید دیده شوند و ما از آنان قدردانی خواهیم کرد تا انگیزه  علمی سایر دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز افزایش یابد.

رییس اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر یادآور شد: تشویق برمبنای مدرک تحصیلی، نسبت ایثارگری، نوع اثر، ثبت اختراع و تألیف کتاب درنظر گرفته شده و در این مراسم از ۸۰ دانشجو شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی تجلیل می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

دبیرخانه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام کرد که شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شهرداریها و شوراهای شهر و روستا و شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قراردادها با هدف تصریح مفاد قانون...
علی کارگر گفت: روز گذشته شایان پویا به عنوان رئیس هیات مدیره و صمد آرمان به عنوان عضو جدید هیات منصوب شدند و تیم شهرداری تا پایان مسابقات لیگ دسته اول، مشکل مالی ندارد. وی اظهار کرد: جلسات متعددی برای جذب...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها