سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   طرح “تاک” به کمک اشتغال کشور می آید
۲۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۴

طرح “تاک” به کمک اشتغال کشور می آید

یک استاد دانشگاه هدف طرح “تاک” را کمک به اشتغال کشور و توانمندسازی دانشجویان و فازغ التحصیلان بیان کرد تا مهارت آموزی دانش آموزان و دانشجویان در حین تحصیل آغاز شود و سن اشتغال کشور کاهش یابد.

مسلم خانی درعین حال از ارائه طرحی تحت عنوان “تاک” به دولت خبر داد و گفت: این طرح با هدف توانمندسازی، اشتغال‌پذیری و کارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیان تهیه شده و بیش از ۲۸ اقدام مشترک توسط مدرسه و دانشگاه صورت می‌گیرد و هر دانش آموز و دانشجو حین تحصیل، مهارتهای کسب و کار را فرا می‌گیرد.

به گفته این کارشناس بازار کار در طرح تاک هم رغبت سنجی و استعداد سنجی صورت می‌گیرد و هم با توجه به استعداد تحصیلی فرد، موضوع آموزشهای همزمان با تحصیل اتفاق می‌افتد، مثلا دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری بخشی از اوقات خود را در نشریه‌ها گذرانده و با مراحل تولید اخبار و گزارش‌ها آشنا می‌شود تا بعد از فراغت از تحصیل به عنوان یک کارشناس آماده حضور در بازار کار ظاهر شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب