چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   طرح «تکاپو» الگوی جدید مشاغل خانگی / ساماندهی اشتغال فارغ التحصیلان
۱۳ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۴۴

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی :

طرح «تکاپو» الگوی جدید مشاغل خانگی / ساماندهی اشتغال فارغ التحصیلان

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به به اینکه در بحث مشاغل خانگی قبلاً اینگونه بود که وام می‌دادیم و دادن مجوز به منزله ایجاد شغل محسوب می‌شد، گفت: طرح «تکاپو» الگوی جدید مشاغل خانگی طراحی شده و در راستای اجرایی کردن آن هستیم.

 منصوری ادامه داد: می‌کوشیم کسب و کار را از دانشگاه‌ها آغاز کنیم تا مشکلی در زمینه اشتغال نداشته باشیم و بحث اشتغال فارغ‌التحصیلان را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال ظرفیت‌هایی وجود دارد که جای خالی آن حس می‌شود و باید از آن استفاده شود و می‌کوشیم ظرفیت‌ها را شناسایی، مشکلات را حل و این ظرفیت‌ها را پر کنیم، تصریح کرد: در همین راستا دینامیک اشتغال استان‌ها را تحت عنوان طرح «تکاپو» شناسایی کرده‌ایم.

منصوری تاکید کرد: در سطح استان‌ها باید بکوشیم تا دینامیک اشتغال را در استان‌ها تسهیل کنیم و به عبارتی پویایی در امر اشتغال ایجاد کنیم و در این راستا گام اول، تشخیص بهره‌وری استان است که اگر بهره‌وری تحقق پیدا کند قطعا وضعیت سرمایه‌گذاری و اشتغال نیز مشخص شده و بهبود پیدا می‌کند، لذا باید بکوشیم جهت‌گیری اقتصادی منطقه را کشف کرده و در راستای آن پیش برویم.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی، یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی مسئول اشتغال کشور است اما در عین حال دخالتی در مسئولیت دیگر دستگاه‌ها نداشته و می‌کوشد با همکاری نزدیک با دستگاه‌ها موانع را رفع و در کشور ایجاد اشتغال کند.

عیسی منصوری اظهار کرد: در استان زنجان نیاز به مطالعه‌ای از حوزه اشتغال مورد نیاز این استان داریم و تحقیق جامع در این حوزه می‌تواند برنامه عمل مشترکی در این حوزه در اختیار قرار دهد تا بتوانیم سهم هر دستگاه را مشخص و اقدامات و فعالیت‌های مناسب و مطلوبی داشته باشیم.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب

بر اساس اعلام مرکز ملی آمار، نرخ بیکاری افراد ١۵سال و بیشتر در سال ١٣٩٨برابر با ١٠.٧درصد بود که نسبت به سال قبل از ۱.۵ درصد کاهش داشته است. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر بر اساس نتایج طرح...
از آغاز سال 97 تا پایان بهمن‌ماه پارسال، پنج هزار و 462 فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 510 هزار و 723 میلیارد ریال و اشتغال 93 هزار و 953 نفر صادر شد. مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال 96، 5.7...