شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   طرح هایی که هفته دولت در کردستان افتتاح می شوند
۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۲۳

طرح هایی که هفته دولت در کردستان افتتاح می شوند

اداره کل راه وشهرسازی کردستان از افتتاح چند طرح در استان در هفته دولت خبر داد که بهره برداری ۲۲ کیلومتر از آزادراه کردستان از مهمترین آنهاست.

به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی کردستان، شهرام ملکی افزود: این میزان آزاد راه در مسیرهای مختلف شامل ۲.۵ کیلومتر در مسیر سنندج-همدان، هفت کیلومتر در مسیر سنندج-مریوان، ۱۰ کیلومتر از قطعات باقی مانده بزرگراه ۳۲۰ کیلومتری کرمانشاه-میاندوآب و سه کیلومتر در مسیر راه اصلی بانه به سوته است.
به گفته وی، احداث بزرگراه همدان- سنندج به طول کلی۱۲۷کیلومتر از مهمترین طرح های بزرگراهی استان بوده که حدود ۹۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است و بقیه آن نیز در دست اجراست که هفته دولت ۲.۵ کیلومتر آن افتتاح می شود.
وی با اشاره به اینکه جاده سنندج- مریوان که ۱۳۵ کیلومتر طول دارد تاکنون ۴۰ کیلومتر افتتاح شده و هفته دولت هفت کیلومتر دیگر به بهره‌برداری می‌رسد افزود: در این هفته ۱۰کیلومتر از قطعات باقی‌مانده بزرگراه ۳۲۰ کیلومتری کرمانشاه-میاندوآب نیز زیر بار ترافیک می رود.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان راه بهره برداری از سه کیلومتر مسیر اصلی بانه- سوته را از دیگر طرح های افتتاحی این هفته عنوان کرد و افزود: این مسیر به طول ۵۰ کیلومتر است که ساخت ۳۶ کیلومتر آن به اتمام رسیده و اجرای پروژه در ۱۴ کیلومتر درحال انجام است.
به گفته وی، در یک سال گذشته بیش از ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی به مناقصه رفته و با احتساب این طول از راه‌های روستایی اکنون در سطح استان بیش از یک هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته در حال احداث داریم که با اتمام این طرح ها برخورداری استان از راه روستایی آسفالته از ۴۴درصد به بیش از ۶۲درصد می رسد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها