جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   طرح 6 ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس تداوم دارد
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۲

طرح ۶ ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس تداوم دارد

اسفندیار چهاربند با اشاره به موضوع ۶ساعت تدریس مدیران و معاونین مدارس، اظهار کرد: طی ۴ سال اخیر شیوه نامه‌ای به استان ها، با هدف استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی موجود و سازمان دهی سایر عوامل آموزشی، تحت عنوان سامان دهی نیروی انسانی و توسعه سنواتی ابلاغ شده است.

به نقل از ایسنا، چهاربند افزود: باید همواره تلاش کنیم نیاز آموزش وپرورش به نیروی انسانی مدیریت شود تا از امکانات موجود، حداکثر بهره برداری حاصل گردد.

چهاربند تفویض اختیار به استان ها برای استفاده از ظرفیت مدیران و معاونین در امر تدریس را یکی از راهکارهای ارائه شده دانست و تصریح کرد: با ارائه این راهکار، بخشی از نیاز نیروی انسانی تأمین می شود، همچنین مهارت ها و شایستگی های آموزشی و تدریس مدیران و معاونین، تقویت و به روز می شود و علاوه برآن، مدیران و معاونین با تعامل بهتر با معلمان به درک بهتری از شرایط کلاس درس و روش های نوین تدریس و فرآیند یادگیری – یاددهی بهره مند می شوند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات، تدریس ۶ ساعته مدیران و معاونین، در ۴ سال اخیر را از اختیارات کمیته برنامه ریزی استان عنوان و خاطرنشان کرد: در راستای سیاست های جدید وزارت آموزش وپرورش و براساس بخشنامه تفویض اختیار امور مالی وسرمایه انسانی که اخیراً به استان ها ابلاغ شده است، مبنی بر تفویض اختیار به استان ها؛ در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در پیوست ۲ آن موضوع ۶ ساعت تدریس مدیران و معاونین همچون سال های قبل به استان ها تفویض شده است و طبق بند ۶ بخشنامه، تصمیم گیری درخصوص تدریس مدیران و معاونین برعهده کمیته برنامه ریزی استان است.

وی افزود: استان ها حسب دستور کمیته برنامه ریزی خود که براساس وضعیت نیروی انسانی هر استان تصمیم گیری می کنند درخصوص  ادامه یا توقف این رویه اقدام خواهند کرد.

چهاربند گفت: موضوع تدریس ۶ ساعته مدیران و معاونین مانند سال های قبل اعمال می شود و هیچ گونه تغییری نکرده است؛ بنابراین استان ها براساس اقتضائات وشرایط نیروی انسانی هر منطقه تصمیم گیری می کنند.

رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات اظهارکرد: هر چند امتیاز مشخصی برای مدیران و معاونینی که تدریس  می کنند در مقایسه با مدیران و معاونینی که تدریس نمی‌کنند تاکنون وجود نداشته، اما به منظور ایجاد انگیزه، طرحی را در دست بررسی داریم که براساس آن در موضوعاتی مانند رتبه بندی، ارزیابی عملکرد و سایر فعالیت ها، امتیازاتی برای مدیران و معاونین تدریس کننده درنظرگرفته شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به حجم بازنشستگی ها در سال های پیش رو تصریح کرد: اجرای طرح تدریس اجباری مدیران و معاونین در مقطع ابتدایی از ضرورت بیشتری برخوردار است، زیرا تقلیل  ۴ ساعت موظفی آموزگاران دارای سابقه بالای ۲۰ سال که تعدادقابل توجهی را شامل می شود و کمبود نیروی انسانی، اجرای این طرح را بیش از پیش ضروری ساخته است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، کوروش مودت با اشاره به تبدیل وضعیت حق التدریسی‌ها، گفت: ۴ هزار نیروی حق التدریسی تبدیل وضعیت شدند که با ۳ هزار نفری که پیش از آن تبدیل وضعیت شدند، جمعا...
آیین نامه اجرایی بند ۳ قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش جهت دانلود کلیک...