سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   بین الملل, سیاسی  »   ظریف و کری، برندگان جوایز موسسه مطالعاتی چتم هاوس
۴ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۵۶

ظریف و کری، برندگان جوایز موسسه مطالعاتی چتم هاوس

وزیر امورخارجه کشورمان و وزیر امورخارجه آمریکا به عنوان برندگان جایزه چتم هاوس سال 2016 انتخاب و معرفی شدند.

اندیشکده سلطنتی روابط بین الملل موسوم به چتم هاوس در لندن، روز دوشنبه محمد جواد ظریف و جان کری را به دلیل نقش مهمی که در سال ۲۰۱۵ در موفقیت مذاکرات ایران و ۱+۵ داشتند و در سال جاری میلادی برای ارتقای امنیت بین الملل کمک کرده اند، معرفی کرد.

موسسه مطالعاتی چتم هاوس، جایزه سال خود را به نیابت از ملکه انگلیس می دهد که در آن کشور، نماد اقدام فراحزبی است. انتخاب برندگان این جایزه توسط تیم تحقیقاتی به صورت مستقل و دموکراتیک انجام می گیرد و همچنین، ساخت این جایزه متمایز و منحصربه فرد است.

عنوان «چتم هاوس» در ابتدا «موسسه سلطنتی امور بین الملل» بود که در پنجم ژوئیه سال ۱۹۲۰ میلادی در لندن تاسیس شد. بعدها و در سال ۲۰۰۴ میلادی این نهاد به «چتم هاوس» که برگرفته از نام ساختمان مقر این موسسه در میدان سنت جیمز لندن است، تغییر یافت.

این جایزه از سال ۲۰۰۵ میلادی ارائه شده است. «آنگ سان سوچی» کنشگر دموکراسی در میانمار، گروه «پزشکان بدون مرز» و «ملیندا گیتس» یکی از بنیان گذاران موسسه خیریه «بیل و ملیندا گیتس»، از جمله برندگان پیشین چتم هاوس بوده اند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس گفت: ۱۷دستگاه خودرو قاچاق به همت دیده بانان پیشگیری از جرم دادگستری استان فارس توقیف شد. به نقل از خبرگزاری مهر اسماعیل اکبری با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش...
برخی از کارفرمایان شهرک صنعتی «کاوه» در شهر ساوه از کمبود نیروی انسانی ابراز نگرانی می‌کنند. نظر آنها این است که بخش زیادی از کارگران به مشاغلی چون دلالی روی آورده‌اند و تمایلی به اشتغال در حوزه صنعت ندارند. به نقل...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها