سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی, اقتصادی, خودرو  »   عامل افزایش قیمت خودرو قرعه‌کشی‌های خودروسازها است
19 آبان 1400 , ساعت 10:00

عامل افزایش قیمت خودرو قرعه‌کشی‌های خودروسازها است

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک با اشاره به اینکه بازار خودرو قفل شده گفت: در حال حاضر به طور میانگین تعداد معاملات خودرو کمتر از ۲۰ درصد است و انتظار مردم در رابطه با کاهش قیمت ها از سوی دولت همچنان بالا است.

حسین نجف آبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت خودرو بالا است و روز به روز نیز در حال افزایش است و قدرت خرید مردم هم به صفر رسیده و دولت هم تاکنون اقدامی در رابطه با ثبات قیمت خودرو انجام نداده است.

وی افزود: در این راستا مردم انتظار داشتند قیمت از سوی دولت شکسته شود که تاکنون دولت اقدامی در این رابطه انجام نداده است و تنها گفته شده که فروش های قرعه کشی سال آینده حذف می شود. مردم با شنیدن یک صحبت از دولت سریعا اقدام به افزایش قیمت می‌کنند و برخی خریداران نیز مجبور به خرید هستند اما در اصل، بازار خودرو قفل شده و مثل گذشته معاملات انجام نمی شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک تصریح کرد: در حال حاضر به طور میانگین تعداد معاملات خودرو کمتر از ۲۰ درصد است و انتظار مردم در رابطه با کاهش قیمت ها از سوی دولت همچنان بالا است.

نجف آبادی در خصوص سایت دیوار بیان کرد: این افزایش قیمت های نجومی از طریق همین سایت ها انجام می شود، قیمت بازار با نمایندگی اختلاف دوبرابری دارد و اگر قیمت دولتی به دست مردم برسد بازار بهبود پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به فروش به صورت قرعه کشی از سوی نمایندگی ها اضافه کرد: در صورتیکه این قرعه کشی ها از سوی دولت حذف شود و مردم مستقیم بتوانند با قیمت دولتی خودرو را از نمایندگی دریافت کنند بازار به تعادل و بهبود خواهد رسید و در این شرایط افراد سودجو نیز نمی توانند سودجویی کنند. باعث افزایش قیمت در اصل نمایندگی های فروش ایران خودرو و سایپا هستند که مستقیم خودرو را به دست مصرف کننده نمی رسانند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک گفت: با توجه به شرایط نامناسب ایجاد شده در بازار خودرو و از طرفی مالیات هایی که نمایشگاه داران باید در این بازار کساد پرداخت کنند و همچنین استیجاری بودن بسیاری از نمایشگاه ها، از ۳۵۰ واحد دارای مجوز حدود ۱۰۰ نفر مجوزهای خود را باطل کرده و اقدام به خرید و فروش در بازار آزاد کرده اند. در حال حاضر بیش از ۱۷۰ نفر در این صنف دارای مجوز فعالیت هستند.

نجف آبادی خاطرنشان کرد: واردات خودرو تاثیری در بازار خودروهای داخلی ندارد، اما در خودروهای هم ردیف خود می‌تواند تاثیرات خوبی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , اقتصادی  , خودرو

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها