سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عبور هواپیمای سعودی از محدوده هوایی کشور
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۵۵

عبور هواپیمای سعودی از محدوده هوایی کشور

وزیر امور خارجه گفت: در پی هشدار به هواپیمای سعودی که از محدوده مسیرهای هوایی کشور عبور کرده بود، این هواپیما به عربستان بازگشت.

به نقل از مهر، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت هواپیمای سعودی که به حریم هوایی کشور ورود کرده بود، گفت: روز گذشته یک فروند هواپیمای سعودی حامل کارشناسان نفتی این کشور که از جنوب خلیج‌فارس عازم ترکمنستان بود، هنگام عبور از آسمان ایران، از محدوده کریدورهای هوایی مصوب شورای عالی امنیت ملی و سازمان هواپیمایی کشوری منحرف شد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: در پی این اقدام هواپیمای سعودی، سازمان هواپیمایی کشوری به پدافند هوایی این موضوع را اطلاع داد که آنها نیز به هواپیمای عربستانی اخطار دادند که یا باید فرود آمده و مسیر پروازی خود را اصلاح کند یا اینکه به کشور متبوعش برگردد که خلبان آن هواپیما ترجیح داد به عربستان بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع هیچ ارتباطی با وزرات امور خارجه ندارد و جزء کارهای روتین و روزمره سازمان هواپیمایی کشوری محسوب می شود. من نیز دیروز بافاصله پس از اطلاع از این اتفاق، چند و چون آن را از ستاد کل نیروهای مسلح پرسیدم که آنها نیز ماجرا را توضیح دادند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان ، با نگاهی به عملکرد دوساله امین ابراهیمی در فولاد اکسین خوزستان بخشی از این دستاوردها به شرح زیر است: 1- شرکت فولاد اکسین خوزستان طی سالهای تاسیس خود یعنی از سال...
به نقل از ایرنا، علیرضا قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال برای پنج طرح در حال اجرای این شرکت در بخش فاضلاب هزینه شده و برای تکمیل کل...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها