سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عدم حضور بانکهای فرانسوی در تامین اعتبار قرارداد پارس جنوبی
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۲۹

عدم حضور بانکهای فرانسوی در تامین اعتبار قرارداد پارس جنوبی

پاتریک پویانه پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با بیان اینکه این نخستین قرارداد بر مبنای الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران در یک پروژه بزرگ است، افزود: توتال ۲۰ سال پیش هم با ایران همکاری داشته است و این موضوع برای شرکت ما بسیار مهم است.

مدیرعامل توتال تاکید کرد: این قرارداد و پروژه توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به لطف تلاش‌های آقای زنگنه و شریکان ایرانی ما به ویژه شرکت ملی نفت ایران و پتروپارس ممکن شده است؛ همچنین از شریکان خود در شرکت سی ان پی سی آی برای ملحق شدن به این کنسرسیوم تشکر می‌کنم.

پویانه تصریح کرد: سهم توتال در کنسرسیوم توسعه دهنده فاز ۱۱ پارس جنوبی ۵۰ درصد است و این موضوع برای ما اهمیت بسیاری دارد.

مدیرعامل توتال با بیان این‌که در فاز ۱۱ پارس جنوبی روزانه ۲ میلیون مترمکعب گاز تولید خواهیم کرد، افزود: در این پروژه ما در دو مرحله حدود پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهیم کرد.

حساب‌های مالی توتال برای سرمایه‌گذاری در توسعه فاز ۱۱ کافی است

وی در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی تامین مالی پروژه نیز گفت: این قرارداد برای توتال بزرگ به شمار می‌آید، ما در این شرکت فرانسوی برای تامین اعتبار قراردادهای خود از حساب‌های مالی داخلی استفاده می کنیم؛ بنابراین هیچ بانکی در تامین اعتبار این قرارداد حضور ندارد.

مدیرعامل توتال تاکید کرد: ما می توانیم این کار را انجام دهیم زیرا توتال یک شرکت بزرگ است و حساب‌های مالی آن برای تامین مالی قرارداد کافی هستند.

پویانه افزود: برای دریافت درآمدهای پروژه، این قرارداد به ما امکان می‌دهد که درآمد خود را از طریق برداشت و انتقال میعانات گازی و یا پرداخت نقدی از بانک مرکزی ایران به دست بیاوریم؛ بنابراین توتال می تواند تصمیم بگیرد که مطالبات خود را از طریق پرداخت نقدی و یا برداشت میعانات دریافت کند.

پایان خبر- س ر

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...
کاظم اولیایی گفت:این وضعیت نه تنها برای استقلال بلکه برای همه باشگاه های فوتبال حرفه ای هم وجود دارد. تا زمانی که اصلاح ساختار مدیریتی اتفاق نیافتد هر روز وضع ما بدتر از دیروز می شود. مگر می شود با...

مطالب مرتبط با برچسب